SJAJNI STOLNOTENISAČI: U Lignanu osvojili tri zlata, dva srebra i broncu

Sandra Paović

Sjajne vijesti stižu nam sa sjevera Italije. Na Međunarodnom stolnoteniskom prvenstvu u Lignanu za osobe s invaliditetom prava hrvatska žetva medalja, čak njih šest i to tri zlata, dvije srebrne i jedna brončana medalja.

U kategoriji 3. sjedećih stolnotenisačica zlato je osvojila Anđela Mužinić savladavši svoju partnericu iz reprezentacije Helenu Dretar Karić s 3:1. U kategoriji 6. stojećih stolnotenisačica još jedno zlato za Hrvatsku donijela je Sandra Paović savladavši u finalu Ukrajinku Antoninu Khodzynskayu s 3:0.

Niz zlatnih medalja u ženskoj konkurenciji zaključila je u kategoriji 10. Mirjana Lučić koja je pobijedila sve svoje protivnice u konkurenciji pet stolnotenisačica. Vjekoslav Gregorović osvojio je srebrenu medalju u finalu izgubivši od Britanca Paula Karabadaka s 1:3. U kategoriji 4. Tomislav Špalj osvojio je brončano odličje izgubivši u polufinalu od Poljaka Rafala Lisa.

U Lignanu se od 01. do 05. ožujka nadmeće 240 seniora, a turnir je najjače konkurencije faktora 40. U ekipnoj konkurencijinajviše očekujemo od naše ekipe Mužinić i Dretar