SJAJAN USPJEH: Maratonka Parlov Koštro osvojila srebro na Europskom atletskom prvenstvu

Hrvatska je uspjela osvojiti medalju prvog dana Europskog atletskog prvenstva u Munchenu.

Hrvatska maratonka Matea Parlov Koštro osvojila je srebrnu medalju u jakoj konkurenciji s vremenom od 2 sata 28 minuta i 42 sekunde, odnosno samo tri sekunde slabijim rezultatom od njenog osobnog rekorda iz Hannovera iz travnja ove godine.

Parlov Koštro je prošle godine na Olimpijskim igrama u Tokiju osvojila 21. mjesto u konkurenciji najboljih maratonki svijeta, a sada je pokazala da je njena maratonska karijera u uzlaznoj putanji te da svakako pripada europskoj maratonskoj eliti.

Zlato, sa samo šest sekundi boljim vremenom od Parlov, osvojila je Poljakinja Aleksandra Lisowska, dok bronca ide Nizozemki Nienke Brinkman.