SERGEJ JAKIROVIĆ: Ponovno su Petković i Kulenović vrlo dobro djelovali u tandemu

Trener Sergej Jakirović nije krio zadovoljstvo nakon pobjede protiv Šibenika.

Dinamo je u utakmicu ušao s nešto drukčijom formacijom nego u nedavnim dvobojima, s trojicom braniča i dvojicom isturenih napadača.

– Rekao sam i ranije, imamo igrače koji mogu funkcionirati u dvjema različitim formacijama. Htjeli smo što više igrača u završnici, zato smo imali dva ofenzivna krila, u napadu Sandra Kulenovića i Brunu Petkovića, trojicu veznih… Tako dobivamo dodatnu stabilnost i prevenciju. To je sigurno jedna od opcija.

Ponovno su Petković i Kulenović vrlo dobro djelovali u tandemu: – Kompatibilni su kad igraju zajedno. Petković se više voli spuštati među linije, Kulenović opterećuje obranu, zabija… Mora Kulenović u svakom trenutku biti spreman, strpljiv i on to zna. Sjajno koristi svoju minutažu.

Osvrnuo se i na debi Juana Cordobe:  – Dojmovi su dobri. Eksplozivan je, brz, ima dobar udarac, kombinatoran je, trenutačno je najveća prepreka jezična barijera.

Dečko je tek došao s drugog kontinenta, treba mu prilagodba, ali vidi se da u igri ima moć, a to smo i tražili, sigurno će pomoći.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!