RIJEKA USPJEŠNIJA: Dinamo s igračem manje poražen sa 4-1

Ilustracija
Ilustracija

Derbi HNL-a na Rujevici igrali su Rijeka i Dinamo utakmicu 23. kola koja se trebala igrati prije deset dana, a odgođena je zbog zaleđenog travnjaka.

Dinamo je poveo u 17. minuti sjajnom akcijom, a Mario Gavranović je zabio bivšem klubu! Olmo je super ubacio s desne strane, a Gavranović u maniri rasnog strijelca u padu pogodio suprotni kut.

Slavlje Dinama trajalo je tek dvije minute, jer u 19. minuti Rijeka postiže izjednačenje. Stravična pogrešku Dinamovog vratara Livakovića koji je doslovno izveo gol-aut tako što je loptu gurnu protivniku. Lopta se od Čolaka odbila do strijelca Hebera.

U 26. minuti nova glupost Dinama, ovaj put nesmotrenog Leškovića koji je već imao žuti karton, pa dobija crveni.

Rijeka odmah u drugom poluvremenu sve kažnjava. Već u 49. minuti nekadašnji igrač “Modrih” Pavičić pogađa za 2-1. Dinamo ne taktizira, igra otvoreno s igračem manje, čak ima i rilike.

Ali, Rijeka dolazi do 3-1. Heber je opet strijelac. Opet nakon poklona Dinamove obrane, a loptu ovaj put poklanja Benković.

Dinamo pokušava barem smanjiti, ali ne uspijeva. Ulazi Hajrović, pa Hodžić. U takvoj otvorenoj igri i Rijeka je došla do svojih prilika. I onda slobodan udarac za Rijeku sa 16 metara. Puljić pogađa za 4-1.