RIJEKA PRIZEMLJILA OSIJEK: Nakon bolje igre na Rujevici 3:1

Na Rujevici su derbi 32. kola Prve HNL igrali Rijeka i Osijek, u utakmici posebno važnoj za Osijek koji je u borbi za naslov.

Osijek je krenuo silovito i već je u 9. minuti na sceni Drmić koji je u skoku zahvatio loptu volejem i uzdrmao vratnicu. U 17, minuti kazneni udarac za Rijeku nakon što je Čeberko igrao rukom u duelu s Pavičićem. Osječani negoduju, ali VAR provjera pokazuje da je penal. S bijela tčke za 1:0 pogađa Murić.

Rijeka je i dalje bolja momčad a u 32. minuti jedan topovski udarac Selahija s više od 20 metara završava na gredi.

U 36. Rijeka vodi 2:0. Murić je povukao napad i dao Drmiću, on je lijepo spustio za Vučkića koji je izbio sam pred Ivušića i pogodio.

U drugom poluvremenu Osijek je krenuo s Topčagićem umjesto Caktaša. I kada se očekivalo da će Osijek krenuti u lov za izjednačenje, Rijeka pogađa za 3:0. Murić prolazi po desnoj strani, ubacuje za Drmića, koji je ostao sam i pogodio. Išla je i VAR provjera, a gol je priznat,

U 56. Kleinheisler pada u 16, ali Zebec mu umjesto kaznenog udarca dosuđuje žuti karton zbog simuliranja. Ide VAR provjera i ostaje odluka Zebeca,

U 62. Bjelica mijenja i daje sve u napad. Hiroš, Brlek i Mance su ušli, a Kleinheisler, Nejašmić i Mierez izašli.

I opet Mance nosi sreću, ovaj put nadu Bjelici. Pucao je iskosa, lopta je nekog okrznula i prevarila vratara Labrovića. I u 65. je 3:1. Osijek nakon toga preuzima inicijativu.

U 71. mijenja i Tomić. Ampem i Lepinjica ulaze umjesto Pavičića i Vučkića. Minutu kasnije bježi obrani Rijeke Mance i puca loše pokraj gola.

U 76. zabija Drmić za 4:1 nakon što je izbio sam pred vratara. Ali VAR utvrđuje da je bilo zaleđe, Osijek ima idealnu priliku iz slobodnjaka. Lovrić gađa kut, ali vratar je na mjestu. Lovrića odmah potom mijenja Erceg. Deset je minuta do kraja.

U 87, promjena kod Rijeke – Murić ide van, a ulazi Bušnja.

Osam je minuta sudačke nadoknade. U 3. minuti nadoknade sjajna prilika za Rijeku, Bušnja lijepo ulazi i puca iskosa, ali Labrović brani.

Dvije minute prije kraja i dvije Tomićeve promjene za kraj. Obregon i Stanić ušli su umjesto Drmića i Selahija.