PRVI PORAZ DINAMA: Po jakoj magli Mierez u 85. minuti zabio za pobjedu Osijeka

Dinamo je u Osijeku igrao veliki derbi 15. kola SuperSport HNL-a protiv domaćeg Osijeka.

Momčad Dinama došla je oslabljena neigranjem Roberta Ljubičića, koji ima tri žuta kartona. Uz to je trener Čačić izrotirao moimčad pa su na klupi Petković, Oršić, Ademi, Šutalo…

Osijek je navalio, imao posjed, ide vrlo čvrsto, ali Dinamo u kontri opasniji, preko Špikića koji gura Baturini, ali on puca u Ivušića. U 9. opet u prilici Špikić, ali puca u blok.

U 15. prilika za Osijek. Na 20 metara Lauritsen ruši Miereza, ali Caktaš je iz slobodnog udarca pucao u živi zid.

Dinamo polako preuzima igru. U 24. je Ivanušec izvrtio čuvara, ali mu lopta nije najbolje sjela, pa je pucao pokraj gola.

U Gradskom vrtu se sve više spušta magla. U 37. minuti munjevita kontra Osijeka. Čeberkop bježi po krilu, nabacuje na drugu stranu, Caktaš bježi Štefulju, ali puca pokraj gola. Dvije minute kasnije i Kleinheishler tuče pokraj gola.

U 44. minuti nakon prosvjeda trenera prema sucu Strukanu zbog jednog sumnjivo dosuđenog zaleđa brza kontra Osijeka, Štefulj griješi, Caktaš ubacuje za Belju, on pogađa stativu, a odbijanac na pet metara dobija Gržan, ali njegov udarac fantastičnim refleksom brani Livaković.

U drugom poluvremenu ulaze Petković i Ademi. Batarina i Štefulj ostali su u svlačionici. Kapetani sa sucem provjerili na centru vidi li se zbog magle. Susret se nastavlja. Javljeno da je VAR izvan sustava zbog jake magle.  U 57. izlati Lauritsen jer ima žuti. Ulazi Perić.

U dvadesetak minuta lopta ide od gola do gola u rastrganoj igri po gustoj magli. Čiste se papiri koje su bacili navijači Kohorte, Pomaže i sudac Strukan. Sve teži uvjeti za igru. U 67. opasan napad Osijekam puca Kleinheisler, a Livaković brani.

U 70. ulazi Emreli, a ulazi Drmić. Ozlijeđen je igrač Osijeka Čeberko, a ulazi Bralić. U 74. prigovara Čačić i dobija žuti.

U 77. Bočkaj je opalio sa 16 metara, lopta se odbija od igrača Osijeka i odlazi u korner. Suci dosuđuju gol aut za Osijek… Dinamovci prosvjeduju, a ide kontra i Beljo bježi, ali stiže ga Bočkaj i lopta bježi Belji.

I u 85. Mierez zabija za 1:0. Teško je bilo vidjeti što se dogodilo. I VAR koji je djelomično radioi je provjeravao, ali – gol. U kontri prilika za Dinamo. Petković puca sa šest,sedam metara, ali spašava blok. Potom u prilici Emreli, ali on puca pokraj gola.

Ulazi Oršić, izlazi Špikić. U 95. dok Dinamo pokušava izjednačiti Mance zabija i drugi gol, ali bilo je zaleđe.

Osijek (4-2-3-1): Ivušić – Gržan, Žaper, Čeberko, Leovac – Nejašmić, Jugović – Kleinheisler, Caktaš, Mierez – Beljo

Dinamo (4-2-3-1): Livaković – Ristovski, Lauritsen, Theophile, Štefulj – Mišić, Ivanušec – Bočkaj, Baturina, Špikić – Drmić