PRVI BOLJI OD ZADNJEG: Dinamo nastavio pozitivni niz protiv Rudeša

Par dana nakon zaslužene 2:0 pobjede u Europa ligi protiv Anderlechta u Belgiji, igrači Dinama nastavili su s dobrim rezultatima.

Odigrali su utakmicu 10. kola HT Prve lige protiv Rudeša i slavili 3:0. Dva je pogotka postigao Mario Budimir, dok je treći u drugom dijelu zabio Amir Rrahmani.

Trener Bjelica krenuo je protiv Rudeša u sljedećem sastavu, na golu Zagorac, stoperi Lešković i Rrahmani, a na bokovima Musa i Moharrami. Vezni red Kadzior, Šunjić, Ademi i Oršić, a prema naprijed Gavranović i Budimir.

Odmah na početku u dobroj je situaciji bio Oršić čiji je pokušaj iz slobodnog udarca obranio vratar Rudeša. U 19. minuti susreta i Zagorac je imao sjajnu reakciju kada je na vrijeme istrčao i zaustavio pokušaj Miškovića na par metara od gola. Odmah sljedeća akcija nakon donijela je izglednu priliku za Gavranovića koji je silovito s ruba kaznenog prostora pucao malo preko gola.

Nismo dugo čekali na pogodak gostiju i slavlje Dinamove klupe. U 23. minuti Gavranović je asistirao za Budimira koji ostaje jedan na jedan s Picakom i zabija za 1:0.

Prošlo je tek nekoliko minuta, a nastavila se dominacija momčadi trenera Bjelice. Kadzior je u 28. ubacio precizno s desne strane, a na par metara Budimir glavom spretno zatresao suprotni kut za povećanje prednosti.

Imao je nešto kasnije i sam Damian Kadzior dobru priliku. Nakon prekršaja na Musi iz slobodnog je udarca silovito pogodio desnu stativu. Do kraja prvog dijela i Gavranović se mogao upisati u strijelce, ali je njegov pokušaj izvan kaznenog prostora silovito prošao malo iznad grede.

Nastavak utakmice donio je i nastavak dominacije Dinama te niz novih prilika i zanimljivih situacija. U 74. minuti susreta novo povećanje prednosti za goste. Šunjić je pronašao Gavranovića koji je loptu gurnuo na pet metara gdje je Rrahmani zatresao prazan gol. U 82. minuti još jedna izgledna akcija; Musa je izveo korner, Gavranović skrenuo loptu do Rrahmanija koji puca glavom, ali Picak brani. Do kraja susreta imali su igrači trenera Bjelice i poništen pogodak, kada je u 89. minuti Gavranović zatresao mrežu, a sudac označio zaleđe.

Nakon odigranih 10 kola HT Prve lige Dinamo i dalje drži prvo mjesto te je neporažen. Plavi imaju sedam pobjeda i tri remija te ukupno 24 boda.