PRVENSTVO HRVATSKE: Sjajna Ana Đerek dvostruka prvakinja

U organizaciji GD Osijek-Žita u dvorani Gradski vrt startalo je Prvenstvo Hrvatske u svim programima muške i ženske sportske gimnastike.

Izvor: Media servis

Prvog dana trodnevnog natjecanja na programu je bio najjači, apsolutni program gimnastičarki, a obilježili su ga nastupi dvostruke olimpijke Ane Đerek koja je osvojila seniorske naslove prvakinje na gredi (13.050 bodova) i parteru (13.050). Najbolja seniorka na dvovisinskim ručama bila je Sara Šulekić (ZTD Hrvatski sokol) sa 10.850 bodova, dok je preskok pozlatila naša najbolja reprezentativka na ovoj spravi, Tijana Korent (GK Nedelišće) sa 12.900.

Kod juniorki, Mirna Hontić (GK Rijeka) osvojila je naslov na preskoku (12.300) i tlu (12.150), a Mila Prpić (GK Vita) na dvovisinskim ručama (10.250) i gredi (11.950). Mia Gašparin iz GK Dubrave mlađejuniorska je prvakinja na preskoku (12.075) i tlu (12.250), a Antea Šikić Kaučić (ZTD Hrvatski sokol) na dvovisinskim ručama (10.350) i gredi (11.950).

U kadetskoj konkurenciji trostruka prvakinja je Eva Mekek iz GK Dubrave koja je pozlatila preskok (11.700), dvovisinske ruče (6.350) i tlo (13.550), dok je Matea Kuzmanić iz GK Marjana najbolja na gredi (13.850).

Jutros je krenuo drugi natjecateljski dan, a na raasporedu je ženski slobodni program, muški univerzalni te od 14 sati muški apsolutni program u kojem će oko 16.30 nastupiti i aktualni srebrni olimpijac Tin Srbić, europski medaljaši Aurel Benović i Robert Seligman, ali i ostali reprezentativci Mateo Žugec, Liam Rabić, Jakov Vlahek, Marko Jovičić…