PRVAKA EUROPE ODLUČILI PENALI: Talijani uspješniji – Donnarumma obranio dva penala

Na Wembleyju su igrali Italija i Engleska finale Europskog prvenstva, a Englezi su lovili prvi trofej nakon 1966. godine kad su na domaćem terenu osvojili Svjetsko prvenstvo.

Igrala se 2. minuta kada su zanijemili talijanski navijači. Englezi su poveli 1:0 zgoditkom Shawa. Povukao je Kane, dao Trippieru, koji je odlično poslužio Shawa na lijevoj strani koji pogađa mrežu.

Englezi su bolji, konkretniji, a u 12. minuti spustio se Kane, dao Trippieru, on je ubacio, ali je očistio Di Lorenzo i ubacio panično u korner.

Potom se igra dosta mirno od jednog do drugog šesnaesterca, bez prilika i uzbuđenja. Italija dobro drži loptu, ali nema rješenja.

Onda u 35. minuti sjajna akcija Chiese koji silno tuče, ali malo pokraj gola.

U nastavku, u 51. minuti slobodan udarac za Italiju i sjajna prilika, ali Insigne je još jednom pucao preko živog zida i preko gola.

U 57. dobar napad Talijana. Chiesa je dodao za Insignea, ali on je otišao previše u kut i nije uspio uputiti opasniji udarac prema Pickfordu.

U 61. minuti Chiesa je napravio pravi dar-mar u obrani Engleske, a onda opalio tako da je Pickford to jedva skinuo. Talijani su ubacili u brzinu više i sada su opasniji.

I u 67. to daje rezultat. Italija ima 1:1. Strijelac je Bonucci. Cristante je ubacio korner, Verratti je pucao glavom, Pickford uz pomoć vratnice obranio, ali na odbijanac natrčava Bonucci i zabija.

U 73. nova prilika za Italij. Lopta za Berardija, koji je pokušao prebaciti istrčalog Pickforda, ali udarac odlazi preko gola.

U 85. problem za Talijane. Ozlijeđen je Chiesa i ne može nastaviti. Ulazi Bernardeschi.

U prvom produžetku ravnopravna igra bez zrazitih prilike, a u drugom potežu Englezi i pokušavaju doći do zgoditka-.

U 107. minuti Bernardeschiiiiii puca u okvir gola, Pickford hvata loptu uz male probleme. I kraj drugog produžetka.

Ide se k izvođenju kaznenih udaraca,

Zabija Berardi, pa Kane. Belottijev udarac brani Pickford. Zabija Magiure i Englezi imaju prednost. Bonucci zabija za Italiju. Rashford pogađa stativu!. Fernandez pogađa za Italiju. Bernardeschi po sredini.

Donnarumma brani Sanchu! Za Italiju puca Jorginho, a Pickford brani. Saka puca, ali Donnarumma brani i Talijani su prvaci. Na kraju s boljim izvođenjem jedanaesteraca 3:2.

Italija: Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Emerson – Barella, Jorginho, Verratti – Chiesa, Immobile, Insigne

Engleska: Pickford – Walker, Stones, Maguire – Trippier, Rice, Phillips, Mount, Shaw – Sterling, Kane