PRIJATELJSKI S GRUZIJOM: Hrvatska bez najboljih pobijedila u Puli – Perišić za 2:1

Nogometna reprezentacija Hrvatske igrala je u Puli svoju zadnju ovogodišnju prijateljsku utakmicu protiv Gruzije, 90. reprezentacije svijeta.

Kapetan je Ivan Perišić, a nema Dominika Livakovića, Duje Ćalete-Cara, Dine Perića, Borne Barišića, Luke Modrića, Marcela Brozovića, Nikole Vlašića i Brune Petkovića.

HRVATSKA: Kalinić – Bartolec, Jedvaj, Škorić, Melnjak – Badelj, Kovačić – Perišić, Pašalić, Rebić – Oršić.

GRUZIJA: Makaridze, Kakabadze, Khocholava, Kashia, Qazaishvili, Lobjanidze, Aburjania, Papunashvili, Jigauri, Gvilia, Navalovski

U 13. minuti velika prilika za goste – Kakabadze nadire s desna, a Džigauri s deset metara prizemno tuče, alli pokraj gola.

Dvije minute kasnije prilika za Perišića koji je pobjegao Kakabadzeu, ali Makaridze odlično brani. Onda šok. Gruzija vodi.

Papunašvili je tukao s 18 metara, Melnjak i Škorić nisu ga stigli zatvoriti, a onda je Lovre Kalinić, koji je očito izvan forme, primio gol iz situacije koju je morao braniti.

U 25. minuti 1:1. Oršić dobro nabacuje, a kapetan Gruzije Kašia nespretno reagira i pogađa vlastitu mrežu.

Minutu kasnije Rebić je dao Perišiću a on pogađa prečku.

Simon Sluga će braniti u drugom poluvremenu umjesto Lovre Kalinića. Vani je Tin Jedvaj, ušao je Duje Ćaleta-Car. Na terenu je Josip Juranović umjesto Karla Bartoleca, a izašao je i Mislav Oršić, zaigrat će Marko Rog.

U 53. minuti Hrvatska vodi. Juranović s desna ubacuje, a Perišić glavom pogađa za 2:1.

U 65. Vlašić ulazi umjesto Kovačića.

U 78. minuti sve je mogao riješiti Rebić. Bio je sam pred vratarom, pokušao ga prevariti driblingom, ali nije uspio.

U 81. minuti ozlijedio se Vlašić i Hrvatska ostaje s 10 igrača, jer su iskorištene sve zamjene.

Pravi pljusak u Puli. Stradao i Juranović. Gruzija pokušava to iskoristiti i izjednačiti.

I onda kada su svi vidjeli zgoditak spašava Sluga u 90. minuti, a sjajno je pucao Kitašivili.