PREDSJEDNIK O PRITVORENIM NAVIJAČIMA: Išli su se mlatiti, ali imaju svoja prava
Predsjednik Zoran Milanović komentirao je nerede u Grčkoj u kojima je poginuo jedan mladić (29) grčkog državljanstva, a pritvoreno je više hrvatskih navijača Dinama.
“Pet dana ih policija ima pravo držati. To sad istječe i ako im svima daju pritvor, 100 ljudi, neovisno o tome zašto su oni išli dolje, išli su se mlatiti, a to ne mogu podržati, to je naprosto čudno ponašanje. Ali građani imaju svoja prava. Okolnosti tog gubitka života, ubojstva nisu razjašnjene, ne zna se”, kazao je, prenosi Dnevnik.hr.
“Sad da ih grčka vlast može držati svih stotinu kroz nekakav frizirani pritvor, znam to bi imalo elemente krvne osvete ili kolektivne odgovornosti.
Očekujem da se vrlo brzo, a to znači u ovih pet dana koliko im zakon daje, izluče iz toga odgovorni, oni koji su stvarno, ako takvih ima. Ni okolnosti smrti tog čovjeka nisu najjasnije”, dodao je predsjednik.