POVIJESNI USPJEH RUKOMETAŠICA: Europska bronca nakon sjajne pobjede nad Danskom

Naše rukometašice igrale su protiv Danske a u igri je bila brončana medalja, prva medalja u povijesti hrvatske ženske rukometne reprezentacije. I naše su sjajne djevojke uspjele.

Hrvatice su krenule dobro i povele na poćetku i u 6. minuti je bilo 3:0. Ali Dankinje ne daju. UI u 12. minuti preokreću na 4:5.

Kod tog rezultata s igračicom manje Krsnik promašuje sedmerac. Kao protiv Francuske ne ide nam s krila. Dankinje u 17. dižu na 4:7.

Blažević promašuje sedmerac, ali pogađamo iz igre za 6:7 u 21. minuti. Zabila je Debelić, pa branila Pijević i zabila Ježić. Dankinje promašuju i 23. Ježić zabija za 7:7, opet Pijević brani a Posavec zabija za 8:7 i vodimo u 24. minuti.

Naše se drže i na stanku odlazimo s 11:11 iako su imale loptu i mogle ostvariti vodstvo. Sedam obrana Pijević od 18 udaraca u prvom poluvremenu. Ima 14 obrana u cijeloj utakmici!

U drugom poluvremenu naše opet kreću dobro. U 36. minuti imamo 16:14, zabijaju Dabelić i Posavec. i igračicu više. Ne zabijamo, Dankinje nas kažnjavaju i u 40. minuti je 17:17. Ačo Posavec zabija za 18:17. U 43. je 19:18, sedmerac za Krsnik i 20:18. Dankinje promašuju, a Ježić pogađa za 21:18. U 50. minuti Posavec za plus četiri po prvi put 22:18.

Šest minuta prije kraja dižemo na pet razlike – 23:18. I opet pogađamo za 24:18, Dvije  inute do kraja je 25:19.

HRVATSKA: Pijević, Krsnik, Blažević, Mičijević, Mamić, Debelić, P. Posavec

DANSKA: Toft, Haugsted, Hojlund, A.M. Hansen, Jensen, Jorgensen, Pedersen