POTOP U ENGLESKOJ: Mladi dinamovci razbijeni kod Norwicha

Mlada momčad Dinama oprostila se od ovogodišnjeg natjecanja Premier League International Cup u Norwichu.

Protiv iskusnijeg Norwich Citya u četvrtfinalnom okršaju Dinamo je izgubio sa 6:0. Razlika u prosjeku godina početnih sastava iznosila je preko 3 godine, odnosno Dinamov prosjek od 18.90 godina nasuprot 22.27 prosjek godina Norwich Cityja.

Na glavnom stadionu Norwich Cityja, Carrow Roadu mlada momčad Dinama sučelila se s iskusnom momčadi domaćina iz Norwicha, koji je zaigrao s čak šest igrača iz prve momčadi.

Počela je mlada momčad Dinama organizirano i bez straha, preuzela nakratko inicijativu i sve do prvog primljenog pogotka uspjela parirati jačim domaćinima, stoji na službenim Dinamovim stranicama.

Tako je prvu priliku nakon deset minuta imala modra ‘desetka’ Đurasek kad je iskosa s ruba kaznenog prostora uputio udarac, ali lopta je prohujala tik uz lijevu vratnicu.

Norwich City poveo je u 27. minuti igre nakon brze akcije i pogotka 29-godišnjeg Sj.Irskog reprezentativnog napadača Kylea Laffertyja (postigao 19 pogodaka u 57 reprezentativnih nastupa!). Horkaš je nespretno odbio loptu i nakon gužve u kaznenom prostoru, Lafferty je iskusno poentirao. Samo četiri minute kasnije ponovno je Lafferty strijelac. Gol je pao na tipičan engleski stil, nakon preciznog centaršuta s desne strane, Lafferty je glavom u kaznenom prostoru poslao loptu u donje desni kut.

Do kraja poluvremena, Norwich City postigao je još dva pogotka. Prvo je u 43. minuti desno krilo Murphy, još jedan igrač iz prve momčadi Norwicha, nakon solo prodora lako poslao loptu u mrežu. Zatim je u 45. minuti iz kaznenog udarca rezultat povećao James Maddison, još jedan prvotimac Norwich Cityja.

U nastavku je Norwich City povećao rezultat u 48. minuti golom Middletona, dok je Dinamo pokušavao postići konsolidacijski pogodak i imao nekoliko prilika koje nisu uspjele završiti golom. Pred kraj susreta Vinko Soldo zaradio je drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton, a Norwich City iz još jednog kaznenog udarca (Todd Cantwell) postigao krajnji rezultat susreta – 6:0.