POČELO SP U NOGOMETU: Ekvador pobijedio slabi Katar golovima sjajnog Valencije

Nakon održane svečane ceremonije otvaranja na stadionu Al Bayt u ovim trenucima igra se prva utakmica Mundijala između domaćina Katra i Ekvadora.

Reprezentacije su smještene u svoje bazne kampove, navijači su zavladali ulicama, a domaćini uvjeravaju kako će ovo biti najuzbudljivije Svjetsko prvenstvo u povijesti.

Izgrađeno je 8 novih stadiona, uloženo je preko 220 milijardi dolara sve kako bi priredili spektakl koji će se dugo pamtiti.

Finale je na rasporedu 18. prosinca u Dohi na stadionu Lusail od 16 sati po hrvatskom vremenu, a preostaje nam tek vidjeti koje će se dvije reprezentacije u njemu naći.

Da se vratimo prvoj utakmici u kojoj je Ekvador slavio pobjedom 2:0 protiv domaćina Katra.

Enner Valencia je zabio dva gola i to nakon što mu je u 3. minuti VAR poništio prvi gol. Za 1:0 je zabio u 16. minuti iz penala, a u 31. je postavio konačnih 2:0.

Valencia je srušio i dva rekorda – prvi put u povijesti prvi gol na svjetskim prvenstvima zabijen je iz penala, a uz to je Valencia s 33 godine i 15 dana najstariji igrač koji je zabio prvi gol na svjetskim prvenstvima.

Rekord je do danas držao Talijan Alessandro Altobelli (30 godina i 184 dana) koji je 1986. zabio protiv Bugarske.