POBJEDA NAD KOSOVOM: Tri puta Mandžukić, pa Mitrović, Perišić i Kalinić za 6-0

Mario Mandžukić 1

Hrvatska je u Skadru odigrala svoju drugu utakmicu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo i to pobjedom nad reprezentacijom Kosova.

Nakon što su odigrali bez pobjednika s Turskom pred praznim domaćim tribinama izbornik Čačić je bio pred iskušenjem bez nekolicine ponajboljih igrača u paklenoj atmosferi.

Kosovo je svoju prvu domaću kvalifikacijsku utakmicu u povijesti moralo igrati u Albaniji, u Skadru, jer nemaju adekvatan stadion.

Hrvatska je bila bolja tijekom cijele utakmice, a sve je riješeno u prvom poluvremenu kada je proradio Mario Mandžukić, koji je zabio već u 6. minuti za 1-0.

Potom je Mario još dva puta zatresao mrežu i utakmica je postala “lakša”, iako su Kosovari prijetili i imali prilike za zgoditak.

A onda je u 68. minuti Mitrović, koji je zamijenio Čorluku, zabio za 4-0.

Potom i 5-0 u 83. minuti zabija Perišić. I onda u zadnjim sekundama nadoknade Kalinić pogađa za 6-0.

Valja spomenuti i vulgarno ponašanje navijača, kada su navijači obje reprezentacijhe uzvikivali: “Ubi’, ubi’ ubi’ Srbina!”

Nadamo se da nećemo opet osjetiti neku novu kaznu UEFA-e.