POBJEDA NA POLJUDU: Hrvatska nadmašila slabe susjede iz Slovenije

Na splitskom Poljudi su igrali Hrvatska i Slovenija u 6. kolu skupine H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Hrvatska je domaćinski bolje krenula, pa je došlo do prilike u 5. minuti kada Perišić nalazi Pašalića, koju puca glavom, ali je Oblak na jestu.

U 9. minuti dobar prodor Perišića, nalazi Pašalića, koji spušta za Kramarića, ali previše su zakomplicirali i Slovenci čiste.

Slobenci polako prijete kontrama, ali nema prilika.

A onda u 20. minuti velika prilika Kramarića. Perišić je zavrnuo u sredinu, lopta dolazi do Kramarića koji se rješava jednog igrača, puca u bliži Oblakov kut, ali slovenski kapetan brani.

U 25. Kramarić daje Livaji, Mevlja je prvi na njoj, izbija prema praznom golu, Livaja je sustiže, ali iz mrtvoga kuta nije uspio zabiti.

Izvor: HNS

I nakon bolje igre Hrvatska vodi u 33. minuti. Juranović centaršutom nalazi Pašalića, puca glavom u stativu, lopta se odbija ravno na glavu Livaje koji zabija u prazan gol za 1:0.

Poluvrijeme je završilo u dominaciji Hrvatske. Nešto slabiji tempo u drugom dijelu. Vlašić ulazi umjesto Livaje.

U 66. Pašalić pogađa za 2:0. Prodro je Perišić i u petercu se našao Pašalić i pogodio prazan gol za 2:0.

U 76- zlaze Kovačić i Kramarić, a ulaze Oršić i Ivanušec.

Na kraju utakmice Vlašić zabija u sudačkoj nadoknadi, VAR provjerava i 3:0.

HRVATSKA (4-2-3-1): Ivušić; Juranović, Lovren, Vida, Barišić; Brozović, Kovačić; Pašalić, Livaja, Perišić; Kramarić

SLOVENIJA (4-3-3): Oblak; Stojanović, Bijol, M. Mevlja, Balkovec; Gnezda Čerin, Stanković, Kurtić, Lovrić; Šeško, Iličić