POBJEDA HRVATSKE: Bilo je teško s Ukrajinom – Kalinić nam majstorijom donio tri boda

U petom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine u Zagrebu su igrali Hrvatska i Ukrajina pred punim i rasprodanim Maksimirom.

Hrvatska je prva u skupini s dva bode više od Ukrajinaca, a naši su igrali bez suspendiranog Perišića te ozlijeđenih Vrsaljka i Ćorluke.

Sastav je bio očekivan, ali su navijači priželjkivali svog miljenika Pjacu. Međutim, izbornik Čačić se odlučio za Brozovića.

Naši su dobro počeli, Mandžukić je pogodio i stativu u 15. minuti, ali su i Ukrajinci imali nekoliko opasnih kontra napada.

I onda nakon niza prilika konačno zgoditak.

Nikola Kalinić je zabio iz okreta i poslao loptu pod prečku u 38. minuti. Asistirali su sjajno Modrić, pa Rakitić.

U drugom poluvremenu trud naših, ali bez učinka, a Ukrajinci i dalje opasni. Bilo je prilika s obje strane.

U 67. minuti sudac je mogao dosuditi kazneni udarac.

Pivarić je bio povučen između dvojice, pada u kaznenom prostoru gostiju, ali sudac Lahoz pokazuje da se utakmica nastavi.

U 78. minuti Ponovno Subašić spašava siguran zgoditak. Pucao je silovito Jarmolenko, ali je Subašić uspio skinuti loptu.

Potom zamjena. Rakitića mijenja Kovačić. Ukrajinci prijete, igraju bolje i naši brane 1-0.

U tim trenucima Vida spašava naša vrata, a potom opet Subašić.

U 87. velika prilika za Mosdrića, ali Pyatov sjajno brani. Ukrajinci sve čine ne bi li izjednačili, ali na našu sreću nisu uspjeli.