PLENKOVIĆ O SP-u U NOGOMETU: Emmanuel Macron se nada reprizi u finalu Hrvatska-Francuska

Danas je premijer Andrej Plenković komentirao i utakmicu protiv Brazila. Pobjedničkim elementom smatra samopouzdanje i iskustvo ekipe koju vodi Zlatko Dalić.

“Realno nas to svrstava među zemlje koje nisu autsajderi, srednja liga, nego jedan ozbiljan kontinuitet. Ljudi nas gledaju kao nogometnog giganta”, kaže kako prenosi N1.

Na polufinalnu utakmicu ne može ići zbog drugih obveza.

Prisjetio se i jedne anegdote s izbornikom Dalićem. “Kažem ja Zlatku: ‘Ti ne ideš na svjetsko prvenstvo da ne igraš svih sedam utakmica’, a on mi odgovara: ‘I to svih 120 minuta’.”

Nastavit će, kaže, ulagati u sportsku infrastrukturu, a ovakvi gigantski uspjesi mogu biti samo poticaj.

Francuski predsjednik Emmanuel Macron, govori Plenković, nada se reprizi moskovskog finala, kada su Vatrene pregazili Francuzi.