PETROVIĆ O UTAKMICI SA SRBIJOM: Nas ne zanima tko nam je protivnik samo da nisu Amerikanci

Izbornik Aco Petrović

Hrvatski košarkaši prvim mjestom u skupini su apsolvirali prvi dio turnira na Olimpijskim igrama u Riju. Izabranici Ace Petrovića su u posljednjem dvoboju skupine slavili protiv Litve s 90-81.

Naši košarkaši su nakon slavlja Brazila nad Nigerijom osigurali četvrto mjesto u skupini i plasman u četvrtfinale. Pobjedom Španjolske nad Argentinom, Hrvatska je došla u poziciju da bude prva ili četvrta u skupini. Susret s Litvom bio je odlučujuć s kim će se susresti u četvrtfinalu, a pobjeda nam je donijela Srbiju. Naši reprezentativci dobro su otvorili susret, no Litva tada radi seriju 17-4 i prvi dionicu zavraša s vodstvom 21-13.

U drugoj četvrtini izabranici Ace Petrovića odigrali su agresivnije i uspjeli prekrenuti za vodstvo 47-41. Fantastičnim nastupom u trećoj dionici, Hrvatska je pobjegla na 22 koša prednosti. Posljednju dionicu naši su se košarkaši poptuno opustili, a minutu prije kraja Lita je smanjila prednost na 79-85 ali na kraju nisu uspjeli više od toga. Evo što je rekao izbornik Aleksandar Petrović nakon utakmice.

“Srbija je večeras navijala da Litva dobije utakmicu a ne Hrvatska jer smatraju da im je Litva lakši protivnik. Nas ne zanima tko nam je protivnik samo da nisu Amerikanci. Mi smo spremni i već dva mjeseca zapeti k‘o puške”, rekao je Petrović, prenosi Media servis.

Hrvatska reprezentacija će se u četvrtak u 3 sata i 15 minuta ujutro po našem vremenu u četvrtfinalu suočiti sa Srbijom.