OTVORENJE EURA: Italija nadmašila Tursku s tri gola u mreži

Rimski Stadio Olimpico bio je domaćin prve utakmicu Europskog prvenstva između Turske i Italije. Sudio je nizozemski sudac Danny Makkelie.

Talijani su od početka bili bolji i dominirali su cijelo prvo poluvrijeme, a i pobunili su se što im nije dosuđen kazneni udarac nakon igranja rukom Celika. VAR provjera je odrađena i donesena je odluka da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

Talijani su nastavili s dominacijom i u drugom dijelu i poveli u 53. minuti.

Centaršut Domenica Berardija, obrana Turske nije uspjela izbaciti loptu, već ju je Merih Demiral zakucao u vlastitu mrežu.

U 67. minuti je 2:0, a zabio je Ciro Immobile kojem se lopta sretno odbila nakon što je jedan od njegovih suigrača pucao po golu, a Cakir obranio.

U 79. minuti je 3:0.  Vratar Turske Cakir loše je ispucao loptu u noge Talijanima. U nekoliko dodavanja lopta dolazi do Lorenza Insigne koji je lijepo pogodio u suprotni kut.