OSIJEK IZGORIO KOD KUĆE: Lokomotiva će u Europu – pobijedila 2:1 golom u 88. minuti

Osijek i Lokomotiva na Gradskom vrtu igrali utakmicu posljednjeg, 36. kola pred praznim gledalištem, a ulog je bio velik – pobjednik ima vizu za kvalifikacije za Ligu prvaka.

Osijek je zaprijetio u 13. minuti. Majstorović gađa Marića koji puca iz teške situacije, ali Grbić spašava.

U 18. minuti opasno uzvraća Lokomotiva u kontri. Velikom je brzinom dojurio Kastrati, lopta ide do Tolića koji puca ravno u Ivušića.

U 25. minuti Tolić je u trku opalio Škorića rukom po licu i zaradio žuti karton. Četiri minute kasnije poslije akcije s Lopom puca Marić, ali preko gola Lokomotive. Osijek je opet u prilici u 36. minuti kada bježi Mance, blokira ga Kolinger, ali Mance dolazi do lopte, puca, ali Grbić skida.

Dvije minute kasnije odlična prilika za Lokomotivu, iskosa puca Karačić, ali Ivušić sjajnim refleksom brani.

I odmah na početku drugog dijela briljantna obrana vratara Lokomotive Grbića. Lopa je ubacio iz kornera, Škorić s pet metara tukao, ali Grbić skida nemoguće! I onda u 53. Lokomotiva vodi. Strukan je prvo poništio gol zbog ofsajda, ali privjerom VAR-a sve je bilo čisto. Šutirao je Uzuni, Ivušić odbio do Jakiću koji je lagano gurnuo u gol.

No radost Lokomotive trajala je samo pet minuta jer u 58. Marić vraća Osijek u igru. Ubacio je Lopa, a Marić pogodio s nekih sedam metara za 1:1.

U 73. ulazi Sammir kod Lokomotive, izlazi Cokaj. Osijek stalno u napadu, ali Lokomotiva uzvraća kontrama. U 77. snažno tuče Pilj, ali Grbić opet brani.

U 82. Kastrati je ostao sam u šesnaestercu, ali pucao je iskosa ravno u Ivušića. I jednima i drugima ponestaje snage. Preskače se igra, prilike na obje strane.

U 83. minuti Jugović je tukao, ali tik pokraj desne stative Grbića. Potom Ndockyt tuče s desetak metara, Grbić opet brani.

I onda kada se činilo da će Rijeka, koja je pobijedila Istru 4:2, u kvalifikacije za Ligu prvaka, Lokomotiva u 88. dolazi do vodstav od 1:2 u Osijeku. Lopta je udarala igrače pred golom Osijeka, a onda se odbila od Lončara i ušla u gol. Bio je to autogol.

I sada je Lokomotiva u Europi Šest je minuta nadoknade. Ali, Osijek bi morao dati dva zgoditka. a kad bi izjednačio u Europu bi Rijeka.