OPET DRAMA S BIJELE TOČKE: Livaković brani penale – Hrvatska preko Brazila u polufinale

Hrvatska je na SP-u igrala protiv Brazila u četvrtfinalu s prvim favoritom za naslov Hrvatska se sučeljava na stadionu Education City, a pobjednik će izboriti mjesto među četiri posljednje momčadi za ogled protiv boljeg iz susreta Argentine i Nizozemske.

Na početku izjednačena igra u prvih petnaestak minuta. U 13. prilika za Hrvatsku. Juranović je povukao napad, dao Pašaliću, on Perišiću koji je pokušao gurnuti loptu u gol, sli je promašio.

U 20. vrlo opasna akcija Brazila, dupli pas Viniciusa i Richarlisona, Vinicius u prilici, ali Gvardiol je spreman u bloku. Potom Neymar puca ravno u Livakovića.

U 25. Danilo visoko diže nogu i pogađa Juranovića u glavu za žuti karton, a Hrvatska traži crveni, no ne slaže se sudac Michael Oliver.

U 30. opet povlaći napad Juranović, daje Perišiću na drugu stranu, ali on puca preko gola. Minutu kasnije Brozović povlači Neymara i zarađuje žuti.

Posjed lopte je jednak, ali se čini da Brazil plete mrežu. Igra se 40. minuta. Minutu kasnije prekršaj radi Brozović u opasnoj zoni. Puca Neymar, ali od zida Livaković hvata.

U drugom dijelu u 47. skoro autogol u mreži Hrvatske. Militao je ubacio, Gvardiol je htio očistiti i gurnuo prema golu, ali je Livaković to sjajno obranio.

Minutu kasnije opet spašava Livaković. Vinicius u prilici, ali mu je u blok uletio Livaković. VAR je provjeravao je li nakon centaršuta Juranović igrao rukom. Na kraju je spasilo zaleđe.

U 55. opasno živi Hrvatska. Richarlison je uposlio Neymara, koji puca, ali opet Livaković brani.

Brazil mijenja. Antony je ušao umjesto Raphinhe. Potom nva promjena. Vinicius izlazi, Rodrygo ulazi.

U 66. opet velika prilika za Brazil! Lopta se odbila do Paquete, izbio je sam pred Livakovića, ali još jednom Livaković je nesavladiv.

U 72. izlaze Pašalić i Kramarić, a ulaze Petković i Vlašić.

U 76. opet Hrvatsku spašava sjajni Livaković koji brani udarac Neymara, koji je pobjegao obrani, i loptu baca u korner.

U 80. Rodrygo daje Paqueti, on sa 16 metara gađa nisko, no Livaković je opet spreman. Sjajne intervencije našeg vratara koji u drugom dijelu drži Hrvatsku u igri.

U 84. Pedro ulazi, Richarlison izlazi.. U 86. kontra Brazila, pucao je Militao, ali je lopta od bloka otišla u korner. Brazil napada, igraju se četiri minute sudačke nadoknade. Hrvatska se brani.

Ide se u produžetke.

Brazil je krenuo silovito. u 92. Pedro nakon kornera šalje loptu na drugu vratnicu, ali srećom nije tamo bio nitko. Pritisak Brazila traje, ali se obrana Hrvatske drži.

U 101. Pedro je probao škaricama, ali nije dobro zahvatio loptu i Livaković hvata.

U 103. majstorija Petkovića koji je prošao dva brazilska igrača, dao povratno kao na taci Brozoviću, ali on iz čiste prilike puca preko gola.

I kazna stiže u minuti nadoknade prvog produžetka. Sjajna akcija Brazila, lopta da majstora Neymara, koji prelazi Sosu koji kasni, izlijeće Livaković, ali ne uspijeva. Neymar pod gredu za vodstvo Brazila 1:0.

U 1120. Budimir ulazi umjesto Sose, potom i Oršić umjesto Brozovića. Hrvatska nešto pokušava da dođe do gola.

I onda se u 117. ukazao Petković. Sjajna akcija. Vlašić je dodao za Oršića, a on pronalazi Petkovića, koji sjajno tuče ljevicom. Lopta je dirala Marquinhosa i od njega završila u mreži.

I onda opet Livaković koji u zadnjim sekundama brani Livaković brani Casemiru.

Kazneni udarci.

Vlašić pogađa. Livaković čita Rodryga i brani!. I Majer po sredini!. Pogodio je Livaković stranu, ali Casemiro zabija.

Pedro je siguran. Oršić zabija! Pročitao ga je Alisson, ali uzalud.

Marquinhos pogađa vratnicu. I gotovo je, Brazil ispada. Na kraju ukupno 5:3 za Hrvatsku.