OLIMPIJSKE IGRE: Rukometaši jedva dobili Argentinu – košarkaši od nje izgubili

Rio, Oi

Hrvatski rukometaši u infarktnoj utakmici svladali su na olimpijskom turniru u Rio de Janeiru Argentinu 27-26(14-15).

Nakon što se naša reprezentacija osramotila protiv Katara, u drugom kolu protiv Argentine skoro pa identična slika. Kauboji su se mučili do samog kraja kad Domagoj Duvnjak iz sedmerca postiže pobjednički pogodak devet sekundi prije kraja. Izbornik Željko Babić:

„Pobjeda je abnormalno bitna, turnir je nepredvidiv i ne treba razmišljati tko je bio protivnik. Bitno je da smo pobijedili i upisali dva boda“, rekao je izbornik nakon susreta, a prenosi Media servis.

Loša je bila naša obrana, a napad je ponovno bio neprepoznatljiv i sve je to dovelo do toga da se u posljednjim trenucima moramo vaditi protiv reprezentacije Gaučosa. Manuel Štrlek je sa sedam golova bio najefikasniji kod Hrvatske, dok je Federico Fernandez zabio osam pogodaka za Argentinu. Za dva dana očekuje nas utakmica protiv Danske.

A hrvatski košarkaši pružili su lošu partiju protiv Argentine na olimpijskom turniru. U drugom kolu izabranici Ace Petrovića izgubili su s 90-82 (22-22, 24-18, 27-14, 17-28). Argentina je vodila i 20 razlike, a mi smo samo u prvoj i četvrtoj četvrtini pružili kakav-takav otpor.

Sve između toga bilo je loše iako je u posljednjoj četvrtini naša reprezentacija došla do minus četiri. Aco Petrović i Luka Babić zaradili su po tehničku grešku i Argentina je zasluženo slavila s plus osam.