ODGOĐENO SLAVLJE DINAMA: Lokomotiva pobijedila 3:1

Modri nisu uspjeli matematički osigurati naslov prvaka u Kranjčevićevoj gdje je Lokomotiva slavila s 3:1.

Dinamo je od početka težio kontroli igre kroz posjed, dok je Lokomotiva bazirala svoju strategiju kroz kontra napade. I, odmah iz prve prilike, pao je pogodak. Radonjić je pobjegao Rrahmaniju koji ga nije uspio zaustaviti te je poentirao za vodstvo Lokomotive. Šest minuta kasnije, Lokomotiva je povećala vodstvo. Ponovno iz kontra napada, obrana Modrih nije adekvatno reagirala i Krstanović je iz blizine poslao loptu u mrežu.

Nakon dva brzo primljena pogotka, Dinamo se uspio mentalno oporaviti i momčad trenera Jurčevića kreirala je nekoliko opasnih prilika do kraja poluvremena. Prvo je u 18. minuti Hajrović ubacio, a udarac Soudanija sjajno je obranio Hendija. U 26. minuti ponovno je Soudani bio u prilici nakon centaršuta Stojanovića, ali Alžirac je bio neprecizan.

Početkom nastavka trener Jurčević uveo je napadača Budimira umjesto stopera Rrahmanija. Dovelo je to do promjena u sastavu, Ademi je igrao na poziciji stopera, dok je Fiolić igrao dublje kako bi diktirao igru. Dinamo je odlučnije ušao u nastavak te je to rezultiralo brojnim prilikama. U 52. minuti Soudani je pogodio stativu iz izgledne situacije, a odbijenu loptu u mrežu nije uspio pospremiti Budimir. Deset minuta kasnije Hajrović je bio u izglednoj situaciji, ali vratar Hendija sjajno je obranio.

Modri su uspjeli smanjiti rezultat u 66. minuti kad je nakon kornera vratar Hendija faulirao Benkovića, a Soudani bio precizan iz kaznenog udarca. Bio je to 16. prvenstveni pogodak Soudanija ove sezone.

Lokomotiva je imala dvije matne situacije, ponovno nakon kontra napada. Prvo je u 64. minuti Matko Babić iz blizine promašio gol, a zatim u 73. minuti jak udarac Muse obranio je Livaković. Da sreća nije bila na strani Modrih potvrdila je akcija iz 78. minute kad je Soudani s 20 metara pogodio prečku. U sudačkoj nadoknadi Ivan Šunjić potvrdio je pobjedu Lokomotive.

Nakon ovog susreta, Dinamo je i dalje prvoplasirana momčad lige, sa sedam bodova prednosti ispred drugoplasirane Rijeke i utakmicom više. Idući ponedjeljak, 14. svibnja Dinamo ponovno gostuje u Kranjčevićevoj kada igra protiv Rudeša.