ODBIJENO IZRUČENJE HRVATSKOJ: Zdravko Mamić ostaje i dalje u BiH
Zdravko Mamić ostaje u BiH, odlučio je tamošnji sud i tako odbio novi zahtjev Hrvatske za izručenjem pravomoćno osuđenog Mamića.
Izvor: Media servis/Redakcija
Uvjeti za izručenje nisu ispunjeni, poručio je Mamićev odvjetnik Davor Martinović.
“I tužiteljstvo BiH i obrana je jasno zauzela stav da ne postoji niti minimum zakonskih uvjeta koji bi mogli dovesti do izručenja Zdravka Mamića Republici Hrvatskoj.
Jasno je da za to djelo za koje se traži izručenje minimalna kazna 6 mjeseci, a prema konvenciji i prema Zakonu i ugovoru o izručenju između BiH i RH jednostavno minimalna kazna je godinu odnosno četiri godine.”
Odvjetnik Davor Martinović kazao je kako su posrijedi politički ciljevi, a ne pravni te da je Mamić zapravo zviždač jer je prokazao korumpirane suce u Hrvatskoj.
Dodao je da je na sceni medijska hajka protiv Mamića u Hrvatskoj.
Sudu BiH se obratio i Zdravko Mamić koji se zahvalio organima BiH što su mu omogućili normalan život te kazao da je primoran proživljavati ovo, umjesto da dobije nagradu za to što je prokazao korumpirane suce.