NIŠTA OD POBJEDE: Modrić spasio Hrvatsku od poraza od Slovačke – 2:2

Nogometna reprezentacija Hrvatske igrala je kvalifikacijsku utakmicu za plasman na SP u Kataru iduće godine u Osijeku protiv Slovačke.

Hrvatska koja je nastupila u nešto izmijenjenom sastavu nije dobro ušla u utakmicu.

A nda su Slovaci sve šokirali u Gradskom vrtu i u 20. minuti poveli 0:1.

Nakon ubačaja Hamšika, Schranz je ostao sam na par metara i zakucao kraj Livakovića.

Srećom pet minuta kasnije na sceni je Kramarić koji zabija za 1:1.

Modrić je izveo korner, dobro je uletio Kramarić, koji iz blizine zabija. To je njegov prvi gol za reprezentaciju nakon točno godinu dana.

U 32. minuti odlično puca Barišić iz daljine, ali sjajno brani vratar gostiju Rodak.

I onda u 45. minuti novi šok . Slovaci vode 1:2. Slovačka opet vodi. Kontra, ispala je obrana Hrvatske, a Haraslin zabija za 2:1. Almasi je odlično proigrao Haraslina, a ovaj je matirao Livakovića.

Potom naša brza akcija i Kramarić pogađa stativu.

Kreće drugo poluvrijeme, umjesto Ivanušeca ulazi Vlašić. I odmah velika prilika za Slovačku. Srećom za nas uprskao je Pucka. Potom Almasi puca preko gola.

Hrvatska igra loše, čuju se i zvižduci. Slovaci opet u prilii u 53. minuti Almasi nalazi Haraslima koji iskosa ne pogađa.

Tri minute kasnije prilika za Hrvatsku, ali ne pogađa Kramarić. Brekalo je ušao umjesto Pašalića.

Hrvatska potom nešto pokušava, ali bez izrazitih prilika. U 67. Livaja ulazi umjesto Stanišića.

U 70. minuti prilika za Hrvatsku iz slobodnjaka nakon što je Kucka srušio Modrića na samom rubu 16 metara. I Modrić zabija za 2:2 kroz živi zid.

Naši idu na sve ili ništa. U 73. ubacuje Brozović, a Hrošovsky je skoro zabio autogol – pogodio je vratnicu i potom izbacio loptu sa same gol linije.

Hrvatska napada svim silama i na kraju iz velike gužve Vlašić zabija, ali VAR poništava zgoditak zbog zaleđa.

HRVATSKA: Livaković – Stanišić, Vida, Gvardiol, Barišić – Brozović, Modrić – Ivanušec, Pašalić, Perišić – Kramarić

SLOVAČKA: Rodak – Koscelnik, Šatka, Škriniar, Hancko – Hrošovsky, Kucka – Schranz, Hamšik, Haraslin – Almasi