NENADMAŠNA: Sjajna Jana Koščak srušila svjetski rekord u petoboju!

Jana Koščak na dvoranskom prvenstvu Hrvatske i Slovenije srušila je svjetski mlađejuniorski (U-18) rekord u petoboju.

Mlada 16-godišnja hrvatska atletičarka na zagrebačkom Velesajmu u višebojima pobijedila je sa 4.585 bodova i tako srušila rekord Norvežanke Henriette Jaegr iz siječnja 2020. Norvežanka ja tada osvojila 4.414 bodova.

Koščak je 60 metara s preponama pretrčala za 8.46 sekundi, u vis je skočila 1.90, a kugla je pala 15.11 metara. Košćak je u dalj je skočila 6.17, dok je u posljednjoj disciplini, 800 metara prošla za 2.30.80. Drugo mjesto osvojila je Marta Musladin, dok je treća bila Luna Ramić.

Međunarodna atletska federacija u ovoj kategoriji to ne proglašava svjetskim rekordima, već je to nazvala “world best”.