NENAD BJELICA: Mene možete kritizirati, ali moje igrače ću braniti u svakoj situaciji
Trener Dinama Nenad Bjelica dao je veliki intervju za Novu TV u kojem je među ostalim komentirao kritike upućene i njemu i igračima.
“Naravno da su kritike dio posla, ali jedno je kritika, a drugo je omalovažavanje igrača. Ja isto kritiziram moje igrače, oni nekad moraju biti pod kritikom, ali omalovažavati nekoga i reći da mu nije mjesto u Dinamu i da pojma nema… I onda jučer odigra utakmicu bez greške, to je za mene omalovažavanje. Ja ću tu uvijek biti na strani mojih igrača i pokušati iz njih izvući maksimum. Kažem, očito vama svima nije jasno što mi činimo i kako mi radimo pa su možda očekivanja malo prevelika. Ali ja nisam uopće nervozan prema medijima, mislim da svakome na njegovo pitanje pristojno odgovorim, ali sad ako se vama ne sviđa moj odgovor, ako je moj odgovor oštriji, možda ga vi zaslužujete”, rekao je Bjelica za Novu TV.
Pa mislim da se nije masakriralo ni vas ni Dinamo za Borussiju Dortmund i Celtic. Jesu li kritike možda ipak opravdane zbog kikseva u domaćem prvenstvu? 13 od 27 bodova?
“Ja uopće ne pričam o kritikama prema meni. Mene možete kritizirati, možete raditi što god hoćete, ali igrače moje ću braniti u svakoj situaciji. Jer ih gledam svaki dan, znam kako rade, kako se ponašaju, znam da daju svoj maksimum. To je razlog zašto ne dam na svoje igrače. Pa posljedica ovih rezultata i uspjeha u Ligi prvaka i posljedica tih ozljeda, su i rezultati u HNL-u. Ako ćemo gledati ovih devet utakmica otkako sam u Dinamu, mi smo uzeli dva boda manje od Rijeke i Hajduka. Ali naravno da to nije Dinamo. Devet utakmica, 13 bodova, to je loš prosjek, s tim ne možemo biti zadovoljni, ali borimo se s puno problema, igramo paralelno Ligu prvaka, to su veliki napori. I koje može razumjeti samo onaj koji je igrao Ligu prvaka. Tako da, kritike prema meni mogu biti opravdane, ja ih prihvaćam. Nemam nikakav problem s njima, ali ne prihvaćam kritike na račun mojih igrača.”