NAKON VELIKE DRAME: Španjolska nadvisila Hrvatsku u produžecima 5:3

Hrvatska i Španjolska u Kopenhagenu igraju osminu finala Europskog prvenstva na Parken stadionu u Kopenhagenu, a sudi turski sudac Cuneyt Cakir.

Pobjednik će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz susreta Francuske i Švicarske koji se igra večeras od 21 sat.

U prvim minutama Španjolci bolji, napadaju, imaju posjed lopte čak 87 posto. U 2. minuti Gaya je dobro izletio na jednu duboku loptu, ali Livaković je bio spreman. U petoj griješi Vida, Morata ubacuje glavom, ali srećom obrana čisti. U 12. minuti velika prilika za Španjolsku. Busquets je izbacio Moratu, on vratio za Gayu koji pogađa vanjski dio mreže.

Onda Livaković sjajno brani zicer. Koke je izbio sam pred njega, ali Livaković je čudesan. Bila je to 15. minuta.

Unai Simon dao je poklon Hrvatskoj, ali ga nažalost nismo iskoristili

I onda Hrvatska vodi 1:0 nakon strašne pogreške vratara Simona u 20. minuti. Pedri mu je iz daljine vratio loptu koju je Simon cijelu promašio i ona je završila u golu. To nitko nije očekivao. Najsmješniji gol na prvenstvu.

Španjolska potom silovito napada. U 38. minuti 1:1. Velika gužva u našem šesnaestercu. Lopta pogađa Modrića, odbija se, Livaković sjajno brani, odbija, svi gledaju, loptu prima Sarabia i pogađa gol.

Na početku drugog dijela Kramarić ulazi umjesto Petkovića. Španjolska je bolja, naši uspavani. I kazna stiže. U 57.  je 2:1 za Španjolsku. Azpilicueta zabija krasno glavom nakon ubačaja Torresa.

Alvaro Morata

U 66, ulazi Oršić umjesto Rebića, koji je bio među slabijima. Minutu kasnije odlična akcija Hrvatske, Gvardiol sjajno puca, ali Simon još bolje brani.

U 77. je 3:1. Pogreška Gvardiola. Dok je pio vodu, Španjolska je brzo izvela prekod, lopta ide Torresu koji s lakoćom matira Livakovića. Igraju se produžeci.

U 85. Mislav Oršić vraća Hrvatsku u igru nakon velike gužve u španjolskom šesnaestercu gura loptu u gol za 3:2. Igralo se šest minuta sudačke nadoknade, kada Oršić pogađa Pašalića u glavu i on pogađa za 3:3,

U šestoj minuti produžetka sjajan prodor Oršića, Kramarić puca, ali Simon čudesno brani. Oršić igra sjajno.

Onda Španjolska vodi 4:3 u 100, minuti. Zabija Morata. Grubo je pogriješio Brekalo. I nije trebačo dugo čekati i već je 5:3 za Španjolsku. Teško griješi opet Hrvatska u obrani i sad je zabio Oyarzabal.

Hrvatska: Livaković – Juranović, Vida, Ćaleta-Car, Gvardiol – Modrić, Brozović, Kovačić – Vlašić, Rebić – Petković
Španjolska: Simon – Azpilicueta, Garcia, Laporte, Gaya – Koke, Busquets, Pedri – Torres, Sarabia – Morata