NAKON VELIKE BORBE: Portugal sretno pobijedio 3:2 – dva gola Kovačića

Hrvatska je igrala na Poljudu u Splitu protiv Portugala u posljednjem kolu elitne skupine Lige nacija.

Od starta je Portugal bio bolja ekipa. I prvu su priliku imali u 12. minuti. Jedna nabačena lopta pred golom dolazi do Rubena Semeda, koji je sam pred Livakovićem, ali loše zahvaća loptu.

Dije minute kasnije Ronaldo centrira s desne strane, pred golom skače Jota, ali glavom puca pokraj gola.

U 18. minuti Rui odlično centrira s lijeve strane. Ronaldo bježi Škoriću i na petercu se baca, ali njegov udarac glavom prolazi pokraj gola.

I onda velika prilika za Hrvatsku i vodstvo 1:0. Igrala se 29. minuta. Pašalić je ubacio, u peterca loptu uzima Kovačić i snažno puca. Rui Patricio brani prvi udarac, ali odbijena lopta se vraća Kovačiću, koji s dva metra zakucava pod prečku.

U 37. Hrvatska ima priliku za povećanje vodstva. Perišić centrira, Juranović skače na desnom kutu peterca i glavom gađa suprotni kut, ali lopta ide pokraj stative.

Minutu kasnije spašava nas Livaković. Ubačaj iz slobodnog udarca, Škorić odbija, ali do Pererie, koj snažno puca iz voleja s desetak metara, ali Livaković sjajno brani.

Izbornik Dalić će se sigurno pitati zašto je ostavio Roga u igri nakon što je imao žuti, jer je u 51. minuti napravio prekršaj na Rolandu i dobio crveni karton.

Odmah primamo i zgoditak za 1:1. Ronaldo je silovito opalio iz slobodnjaka kojeg je izborio Rogovim prekršajem. Livaković je odbio do Danila. On s desne strane šalje loptu pred gol, gdje je u mrežu zabija Ruben Dias.

U 60. minuti Portugal vodi. Jota je primio loptu i prošao pokraj Lovrena. Lopta ga je pogodila u ruku, ali suci ne reagiraju, pa je Jota odigrao u sredinu za Felixa, koji zabija za preokret i vodstvo Portugala.

U 65. radost za Hrvatsku. Vlašić dodaje Kovačiću, koji s ruba kaznenog prostora odapinje i odlično zabija. Hrvatska je izjednačila s igračem manje na 2:2.

I onda u posljednjoj minuti Livaković skaće na jednu loptu, ona mu ispada, a Dias je bio pored njega i zabio za šok na Poljudu.