NAKON PAKLENE BITKE: Hrvatska skočila u raj na jedanaesterce!

modrić

U Nižnjem Novgorodu naša je reprezentacija igrala protiv Danske u osmini finala SP-a u Rusiji – u utakmici života za Luku Modrića i društvo. Na kraju HRVATSKA – DANSKA 3:2 (1:1)

Na početku šok u drugoj minuti. Danska vodi 1:0. Knudsen rukom ubacuje daleko iz auta i nakon gužve loptu je uspio ubaciti u mrežu Jorgensen kraj pomalo nespretnog Subašića.

I dok se naši navijači još nisu oporavili od šoka na sceni je Mandžukić. U 4. minuti Vrsaljko ubacuje, lopta se odbija od Knudsena i dolazi do Mandžukića koji zabija za 1:1.

Hrvatska se posve probudila i nameće tempo, lopta je više u našim nogama, a u 11. minuti velika prilika. Rebić je srušen na rubu kaznenog prostora. Tukao Perišić, ali lopta pogađa u blok.

Hrvatska i dalje napada i u 21. minuti Madžukić pada u kaznenom prostoru nakon hrvanja s Knudsenom, ali sudac nije ništa svirao.

Iako imamo i dalje više loptu Danci imaju u 26. sjajnu priliku. Braithwaite se othrvao Lovrenu, dolazi sam ispred Subašića, ali mu on odnosi loptu.

U 29. minuti pravo bombardiranje Danaca. Rakitić je opalio i dobro ugrozio Schmeichela, koji odbija, ubacuje Rebić, vratar opet odbija, Perišića je sam, ali se spetljao.

I onda u 42′ Eriksen je pogodio je vratnicu. Imali smo zajedno sa Subašićem puno sreće.

mandžukić

Vrlo loša igra Hrvatske na otvaranju drugog poluvremena, desetak minuta ne uspijevamo složiti igru. Danci opasniji, a igra se 56. minuta.

U 59. minuti prvi put dolazimo do danskog gola. Danci opasniji, prijete. Onda smo mi priprijetili u 63. Perišić s desna, pa korner, ali bez udarca na danska vrata.

Danci nam i dalje ne daju disati. Blokiraju nas vješto na našoj polovini. Danski trener ubacuje Jorghensena, novo iskušenje za našu obranu.

Potom malo čudna promjena kod nas, odlični Brozović izlazi, a ulazi Kovačić u 71. minuti. Danci opet u prilici, Jorghensen puca ravno u Subašića.

Minutu kasnije Danci opet prijete, naši griješe, smušeni, loptu ima Eriksen, ali i on srećom puca ravno u Subašića. Igramo sporo, neorganizirano.

U 76. ipak Rebić probija, Danci odbijaju, Modrić puca pokraj gola. Minutu kasnije Rebić sam prodire i puca ravno u vratara.

perišić

Konačno u 86. radimo dar-mar pred vratima Danaca, sjajni Rebić s desna ubacuje oštro, ali nitko ne gura loptu u mrežu, Danci odbijaju, natrčava Pivarić, ali preko gola.

Potom u 92. minuti sjajno poteže Rakitić malo pokraj gola.

Na početku produžetaka opet na pritišću Danci, jedva se branimo, opasno živimo. Danci nižu prilike. Braithwait ima veliku, ali promašuje.

Naši teško organiziraju igru, ne mogu postići niti tri dodavanja. Onda u kontri u 104. Kramarić njiše dvojicu, puca, ali krajnjim naporom Schmeichel izbacuje.

Ulazi za Dansku Sisko i u 108. minuti izvrtio je tri obrambena naša igrača i s 20 metara gađao drugi kut, ali promašuje.

Naši pokazuju veći umor, izlazi Mandžukić, a ulazi Badelj. Onda strašna prigoda za nas, Modrić pronalazi samog Rebića, on ulazi u 16, ali ruši ga Jorghensen i jedanaesterac za nas.

Na žalost Schmeichel brani udarac Modrića u 115. minuti.

Ide se na izvođenje jedanaesteraca. Danci pucaju prvi. Eriksen puca, a Subašić brani! Ide Badelj, a Schmeichel brani. Danska vodi. Kjaer zakucava! Kramarić lukavo za 1:1. Dehli za 2:1 za Dansku!

Modrić zabija za 2:2. Potom Schoneu brani Subašić, Pivariću brani Schemichel. I onda Jorghensenu brani Subašić. Obranio je treći penal večeras. Junak utakmice! A onda Rakitić zabija za četvrtfinale Hrvatske.