NADMOĆ DINAMA ZA SAMO 1:1: Hajduk uputio jedan udarac na gol iz penala i uzeo bod

Hrvatski prvak Dinamo je u Maksimiru igrao najveći hrvatski derbi protiv Hajduka u 16. kolu HNL-a pred službeno 15.757 gledatelja.

Branitelj naslova je u derbi ušao sa četiri boda više i utakmicom manje od najvećeg rivala. Početni udarac izveo je Ivan Lukiž Zolja, ratni veteran, a utakmica počela minutom šutnje u čast Vukovara. Dinamo je nastupio u unikatnim dresovima sa siluetom vukovarskog Vodotornja, a nakon utakmice će dresove dati na aukciju za prikupljanje pomoći malom Šimunu Stojanoviću.

Dinamo je odmah pritisnuo Hajduka. Već u 4. minuti sjajno dodavanje Ivanušeca prema Olmu, koji puca tik uz lijevu vratnicu. Onda u 7. minuti majsorija Petkovića, koji prelazi svog čuvara, ulazi u 16 metara, puca, ali Ljubić spašava nemoguće.

Igra se pred vratima Hajduka, Dinamo dominira. I nakon petog kornera u 12. minuti Dinamo vodi 1:0. Kadzior je izveo korner, a Ismajli, uz kojeg je visoko skočio Petković, u velikoj gužvi glavom skreće loptu u vlastitu mrežu.

U 16. minuti zaprijetio je Hajduk. Ubačaj s lijeva na drugi vratnicu, ali Leovac čisti. Potom je Hajduk opet na streljani, ali nema gola. Devet udaraca Dinama na gol Hajduka i samo jedan udarac gostiju. U 27. minuti treći žuti karton za Hajduk, nakon Simića i Ismajlija dobio ga je Kalik za rušenje Ivanušeca. Niti jedan od njih neće moći igrati protiv Rijeke na sljedećoj utakmici.

Dinamo dominira, Hajduk ne prelazi centar, Dinamo ima 79 posto posjed lopte. I onda u 31. minuti pogreška. Korner Dinama, lopta se odbija u polje i prilika za kontu Hajduka, ali Perić stiže Caktaša i zarađuje veliki pljesak.

U 38. minuti na sceni je Ivanušec. Dobio je loptu od Olma kao na tacni, pokušao iznenaditi Ljubića i pucao je s lijeva u prvi njegov kut, ali pogađa vanjski dio mreže.

dinamo, hajduk

I onda nešto nečuveno. Momčad koja se nije u 45 minuta sastala s loptom dobiva kazneni udarac jer je jedna napucana lopta Caktaša na putu udarila Leovca u podignutu ruku unutar 16 metara. Caktaš je izveo odlično kazneni udarac i izjednačio na 1:1.

U drugom poluvremenu ponovno igra na jedan gol, onaj Hajduka. Ljubić se dobro drži i spašava vrata. Dva puta puca Oršić. Opet se nižu korneri za Dinamo. U 56. minuti Hajduk mijenja – izlazi Jradi, a u igri je Jakoliš. U 61. Ismajli ruši Olma na 25 metara, ali mu Bebek nije pokazao drugi žuti karton i odlazak u svlačionicu. Iz slobodnog puca Kadzior malo iznad prečke.

Onda u trenucima napada Dinama kontra Hajduka. U 68. minuti Eduok odlično prolazi pokraj Perića, ali on ipak izbacuje u korner. U 74. Olmo lomi dvojicu igrača, sjajno tuče, ali Ljubić odbija, novi je korner za Dinamo. Ljubić se pretvara u junaka.

Majer ulazi umjesto Ivanušeca. Dinamo svim silama pokušava dati pobjednički zgoditak. U 78. Kalik radi prekršaj na Petkoviću i umjesto da dobije drugi žuti, pa isključenje, žuti karton dobija Bjelica zbog prosvjeda. Dinamo i dalje napada, niže kornere, ali Hajduk se grčevito brani.

DINAMO (4-1-4-1): Livaković – Šitum, Dilaver, Perić, Leovac – Moro – Kadzior, Olmo, Ivanušec, Oršić – Petković

HAJDUK (4-3-2-1): Ljubić – Bašić, Simić, Ismajli, Čolina – Jurić, Nejašmić, Kalik – Jradi, Eduok – Caktaš