LUDO U PULI: Tri crvena, Petković isključen kod penala – Dinamo ipak pobijedio

U odgođenom susretu 4. kola HNL-a u Puli su na stadionu Aldo Drosina igrali Istra i Dinamo.

Podsjećamo kako je njihov prvi ovosezonski susret u Maksimiru završio rezultatom 1:1.

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita.

Dinamo je poveo u 10. minuti a zabio je Gojak. Dosuđeno je najprije zaleđe, ali VAR soba je potvrdila zgoditak. Ivanušec je pucao, a lopta je prošla cijelu obranu domaćina i došla do Gojaka koji je pogodio s nekih pet metara.

U 24, opet zabija Gojak, i to petom, ali ovaj put je bilo zaleđe, jer je ostao Štefulj.

U drugom poluvremenu Istra pojačava tempo i do značajne prilike dolazi u 71. minuti. Oslično je povukao Lisica, još bolje proigrao Belju, a on izlazi iskosa pred Livakovića, puca jako, ali Livaković brani.

U 79. Dinamo ostaje s 10 igrača, jer je Theophile zaradio drugi žuti nakon starta na Belji.

U 84. Petković bježi, ruši ga vratar Lučić, sudac ne vidi dobro pa daje žuti karton Silvi, pa ga poništava nakon pregleda snimke, a Lučić dobiva crveni karton. Kazneni je udarac za Dinamo.

Petković zabija, ali Strukan misli da je napravio malu pauzu i dobiva crveni karton i ne priznaje zgoditak. Dinamo ostaje s devet igrača. Istra pokušava izjednačiti, ali Dinano se obranio.

I onda nova drama, dok je Istra pokušavala i vratar je došao u posljednji napad, ali Dinamo je odbio jednu loptu, sjurio se Ristovski i zabio na prazan gol za 2:0.