LIGA PRVAKA: Majer i Jakić za pobjedu Dinama protiv Omonije

Dinamo je u Maksimiru igrao protiv ciparske Omonije prvu utakmicu 2. pretkola Lige prvaka, a pobjeda im je jamčila najmanje play-off Europa lige.

Omonija se pokazala kao ozbiljan protivnik i Dinamo i nije ostvario nešto posebno do 34. minute. Tada kreće kontra, Majer nalazi Petkovića, on nalazi dvojicu na sebe, pronalazi Oršića, ali pogađa u blok za novi korner.

Dvije minute kasnije opasan prodor Dinama. Ivanušec nalazi Petkovića koji puca, pogađa blok, lopta se odbija, a Petković opet puca u blok. Gosti se spašavaju.

Onda šok za Dinamo. u 39. minuti ozlijedio se kapetan Ademi, a ušao je Mišić.

U nastavku, u 53. Petković gađa Oršića, ali vratar Fabiano izbija u korner iz kojeg Oršić nabacuje Petkoviću, ali on ne uspijeva glavom pogoditi vrata. U 56. snažan pritisak Dinama. Ivanušec u sjajnom prodoru, gura loptu upeterac, ali nema tu igrača Dinama.

U 61. ozljeda Ivanušeca. Nakon Ademija koji se ranije ozlijedio, loše vijesti za Dinamo. Ulazi Kastrati. I u 65. minuti Dinamo vodi. Gosti loše izbijaju jednu loptu, ona dolazi do Mišiča koji dugačkom loptom nalazi Majera, koji lažnjakom izbacuje Hubočana, snažno tuče i zabija.

U 79. Gavranović mijenja Petkovića, a Čop je zamijenio Oršića. U 80. sjajan udarac Ristovskog s neka 22 metra, a vratar jedva skida. A potom iz kornera Majer nabacuje, a Jakić pogađa za 2:0 u 81. minuti.

Dinamo: Livaković – Moubandje, Theophile-Catherine, Lauritsen, Ristovski – Jakić – Oršić, Ademi, Majer, Ivanušec – Petković

Omonia: Fabiano – Lecjaks, Hubočan, Lang, Shehu – Jordi Gomez, Diskerud, Kousoulos – Bautheac, Ščepović, Duriš