LIGA NACIJA: Danska pala u Maksimiru – Sosa i Majer za 2:1

Nogometna reprezentacija Hrvatske na Maksimiru je igrala protiv Danske u susretu petog, pretposljednjeg kola Lige nacija.

U prvim minutama posjed lopte na strani Hrvatske. Danci povučeni. Hrvatska nešto pokušava, ali bez prilike u prvih 10 minuta. Bude se i Danci, ali igra se do jednog do drugog kaznenog prostora.

U 15. prošao je lijepo Modrić, gura povratnu loptu u kazneni prostor, ali nema nikoga od naših.

U 23.opasan pokušaj Danaca, a pucao je Wass s 20-ak metara, srećom preko gola Livakovića.

U 26. najbolja prilika za Hrvatsku. Lijepo je pucao glavom Gvardiol, ali malo pokraj gola. Igra se pola sata, Hrvatska drži loptu, ali ništa više od toga.

I onda u 34. dobra prilika za Dansku. Nadmudrilu su desnu stranu hrvatske obrane, Maehle jeizbio pred gol, no Livaković je na vrijeme istrčao s gola, skratio kut i obranio. Danci bolji. Prijete u 39. minuti.  Eriksen je pucao jako izvana, ali Livaković je odbio u korner.

U nastavku, u 49. Hrvatska je povela. Strijelac je Borna Sosa, prvijenac za reprezentaciju. Poslije udarca iz kuta lopta se odbila do Sose, koji je krasno je ljevicom plasirao loptu uz samu vratnicu.

U 58 lijepa prilika. Modrić je iz slobodnjaka dao za Perišića, a on je pucao ispod zida tik uz vratnicu. U 66, Perišić lijepo daje Modriću koji puca, ali Schmeichel brani.

Minuta je 70.  Kovačić je projurio pored nekoliko igrača Danske, ali šut s ruba šesnaesterca nije bio dobar. Ulaze Petković, Oršić i Vlašić, a izlaze Kramarić, Perišić i Pašalić. Kod Danaca je Jensen ušao umjesto Kjaera.

U 77. golčina Danaca. Nakon pogrešnog dodavanja loptu prihvaća Christian Eriksena koji fantastičnim je udarcem poravnao rezultat na 1:1.

Danci pokušavaju sve ne bi li izjednačili. Naši se dobro brane.

Ali ulazi Lovro Majer i odmah zabija za 2:1. Oršić je dao za Majera, koji se izvukao na lijevu nogu i s 20-ak metara pogodio dalji kut gola za novo vodstvo.

Najprije Gvardiol blokira uspješno Maehleov udarac, a zatim dira i Eriksenov šut te mijenja smjer lotpe. Srećom, Livaković je uspio obraniti.

Hrvatska: Livaković – Juranović, Šutalo, Gvardiol, Sosa – Modrić, Brozović, Kovačić – Pašalić, Kramarić, Perišić

Danska: Schmeichel – Christensen, Kjaer, Andersen – Wass, Delaney, Hojbjerg, Maehle – Eriksen – Skov Olsen, Braithwaite