KRZNAR NADMAŠIO BJELICU: Dinama nadigrao Osijek 2:0

U sedmom kolu HNL-a u Gradskom vrtu u Osijeku igrali su u derbiju Osijek i Dinamo.

U 14. minuti najbolja prilika na utakmici do tada, za Dinamo. Ubacio je odlično Ristovski, loptu je na nekoliko metara prihvatio Oršić, najprije puca u blok, lopta se odbija, ali je Ivušić obranio. Dinamo i dalje napada, opasniji je.

Prava opsada gola Osijeka i u 18. minuti sjajan udarac Jakića zaustavlja vratnica. Dvije minute kasnije puca Oršić malo pokraj vratnice. U 22. Oršić opet poteže malo pokraj gola. Dinamo je stisnuo Osijek na njihovu polovinu igrališta. Dominacija Dinama u prvih pola sata. Posjed lopte u korist Dinama čak 74 posto! Čuju se zvižduci navijača OsijekaU 41. pokušava Osijek

I onda u 33. zasluženo vodstvo Dinama. Sjajna akcija, Franjić daje Juriću, on daje milimetarski Jakiću koji iz idealne prilike zabija za 0:1.

U 41. pokušava Osijek preko Lončara jihu ouca glavom ali daleko do gola. Osijek se probudio. U 43. minuti ima prvi korner. Ali ništa od toga.Onda brza kontra Dinama, puca Jakić, ali lopta završava odbijena u korner.

U drugom poluvremenu Bjelica je odmah napravio tri promjene. Ušli su Fiolić, Pilj i Daku, a izašli Bralić, Žaper i Gržan. Dnamo u 53. ima veliku priliku, Oršić se sjurio po lijevoj strani, lopta došla do Jurića koji iz idealne prilike puca preko gola.

U 56. VAR pregledava situaciju u šesnaestercu Dinama i duel Miereza i Šutala. Pregledat će to Bebek i sam, Osijek traži jedanaesterac i dobiva. Ali Livaković čita Pilja i brani!

I nakon trenutaka nervoze i sukoba Škorića i Ristovskog nakon kojeg su oba požutjeli, Dinamo je u 65. minuti poveo 0:2. Autogol Lončara. Škorić je loše reagirao nakon ubačaja Oršića iz slobodnog udarca, Franjić stiže loptu na liniji, proba zavrnuti, a lopta se odbija od Lončara i Ivušića te završila u mreži.

U 72. prva promjena kod Dinama, Andrić ulazi umjesto Jurića, a potom i Gojak umjesto Ivanušeca. Dinamo kontrolira igru, Osijek pokušava, ali bez prilika.

Osijek: Ivušić – Bralić, Škorić, Lončar – Bartolec, Žaper, Nejašmić, Kleinheisler, Miloš – Gržan, Mierez

Dinamo: Livaković – Moharrami, Ristovski, Šutalo, Franjić – Ivanušec, Jakić, Mišić, Oršić – Jurić, Petković