KATASTROFA HAJDUKA: Na krilima Ante Ercega Istra ih potopila 3:0!

Istra je u 19. kolu SuperSport HNL-a u Puli dočekala Hajduk. Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline.

Hajduk je krenuo moćno. Ali u  13. strašna pogreška braniča Hajduka, dao je loptu suparniku, ona stiže do Vuka koji je pucao s 13, 14 metara, ali Prpić to blokira.

U 19. prilika Hajduka. Krovinović je pucao, Majkić je obranio, a onda je iz odbijanca i Kalik tukao, a golman Istre opet odlično obranio. U strašan pritisak Hajduka. Livaja je izbacio Mlakara, ali Barišić klizećim startom odnosi loptu.

A onda u 29. majstorija Ercega, bivšeg igrača Hajduka, i Istra vodi 1:0. Pucao je iskosa u bliži kut i prevario vratara Sentića.

U 36. Hajduk zabija preko Melnjaka, ali VAR utvrđuje zaleđe. Onda u 41. ide ubačaj Krovinovića, iz gužve Borevković gura loptu u mrežu, ali ide opet provjera VAR-a. I opet je zaleđe.

U drugom dijelu velika akcija Istre u 52. minuti i opet Erceg koji odlično puca, ali lopta se odbija u korner. Petrušenko je izveo korner, Galilela je bio sam na desetak metara i atraktivno iz prve zakucava u mrežu za 2:0!

Sjajna Istra ima u 67. minuti 3:0. Hujber je prošao je po desnoj strani i poslao povratnu loptu pred vrata, a Ante Erceg je zabio svoj deveti gol ove sezone.

Hajduk pokušava napadati, ali Istra je vrlo opasna iz kontri. Ostalo je 10 minuta do kraja. Istra drži rezultat, kontrolira igru. Hajduk nemoćan. U 92. krasna kacija Istre, Lisica puca preko gola. Moglo je sve završiti i bolje.