JOŠ JEDAN USPJEH: Tin Srbić okitio se srebrom na OI u Tokiju

Tin Srbić, nap sjajni gimnastičar, osvojio je srebrnu medalju u finalu preče na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Podsjetimo, svjetski je prvak iz Montreala 2017. i srebrni sa SP-a u Stuttgartu dvije godine kasnije, te dvostruki osvajač srebra na europskim prvenstvima (2019, 2020).

Sada je stigao i do svoje prve olimpijske medalje.

Hrvatska gimnastika tako slavi još jednu olimpijsku medalju nakon što je Filip Ude bio srebrni na Igrama u Pekingu.

Srbić je za finale pripremao svoju najjaču vježbu sa startom 6.5  najavivši kako ide na sve ili ništa.

Bolji od njega bio je Japanac Daiki Hashimoto – u finalu je osvojio zlato s ocjenom 15.066, dok je broncu osvojio Rus Nikita Nagornji sa 14.533.

Za 19-godišnjeg Japanca drugo je to zlato u Tokiju nakon što je bio najbolji i na višeboju.

“Teško mi je uopće govoriti puno, presretan sam i preponosan. Vidio sam da finale nije baš teklo bajno, puno je gimnastičara palo sa sprave, ali jednostavno sam rekao sam sebi da je ovo sad ili nikad. Ova srebrna medalja mi je sve”, izjavio je Srbić za HRT.”

Znao sam kad je došla ocjena da je medalja, iako nikad ne znaš kakav je kriterij sudaca. Prezadovoljan sam ocjenom, da sam možda saskok ‘ukopao’, bio bih još bliže zlatu. Trajalo je jako dugo od kvalifikacija do finala, bilo mi je teško jer sam samo morao čekati i čekati… Došli smo tri sata ranije u dvoranu na zagrijavanje, dočekao sam napokon.”