I REZERVNI DINAMO JAČI OD INTERA: Plavi ostali na vrhu ljestvice

dinamo, osvježenje

Modri su u uzbudljivoj utakmici vodili, pa zatim dva puta stizali rezultat, da bi na kraju pobijedili s 5:3. U vatrometu golova Dinamo je svladao Inter iz Zaprešića i povećao prednost pred konkurencijom na četiri boda.

Nenad Bjelica odlučio se za izmijenjeni sastav s devet promjena u odnosu na prošlu utakmicu protiv Fenerbahcea (4:1). U promjenjenoj formaciji, 4-4-2, na vratima je igrao Zagorac, u zadnjoj liniji Moharrami, Lešković, Perić i Musa. Na krilima su igrali Kadzior i Menalo, dok su u sredini ostali Gojak i Šunjić. U vrhu napadač igrali su Budimir i Petković.

Modri su od starta preuzeli inicijativu, dominirali posjedom i stvarali prilike. Već nakon prve prigode pao je pogodak. Igrala se 13. minuta kad je vratar Matković sjajno obranio slobodni udarac Kadziora, a u nastavku akcije iz kornera s lijeve strane Kadzior je ubacio, dok je Lešković glavom poslao loptu u mrežu za 1:0.

Mogao je Dinamo povećati vodstvo do kraja poluvremena, ali u tri pokušaja Damian Kadzior nije bio precizan. Prvo je u 19. minuti promašio okvir gola, zatim šest minuta kasnije ponovno je bio u dobro poziciji, ali Matković je ponovno bio siguran. U 37. minuti iz slobodnog udarca pokušao je ponovno Kadzior, i ponovno je Matković bio siguran.

Nastavak susreta ponudio je triler u pet minuta i vatromet golova. Dinamo je kontrolirao situaciju, a zatim u samo dvije minute gosti iz Zaprešića preokrenuli su rezultat. Prvo je Ajayi izbjegao zaleđe i lijepo poentirao u lijevi donji kut. A već u idućem napadu, nakon greške obrane Modrih, Komnen Andrić poslao je loptu u praznu mrežu. Ali, već u sljedećem napadu, Dinamo je izjednačio. Petković je izborio penal nakon što ga je srušio Haramustek koji je dobio direktni crveni, a najstrožu kaznu realizirao je Mario Budimir.

Ni tad nije bio kraj uzbuđenjima. Opet se u samo dvije minute, dva puta zatresla mreža na obje strane. Prvo je nakon slobodnog udarca loptu u vlastitu mrežu nespretno skrenuo Ivan Šunjić, da bi već u idućem napadu Dinamo ponovno izjednačio. S desne strane ubacio je Kadzior i pronašao Brunu Petkovića koji glavom šalje loptu neobranjivo u mrežu.

Golijadu u drugom poluvremenu nastavio je u 83. minuti Bruno Petković svojim drugim pogotkom na susretu. Musa je pucao glavom, a iz blizine Petković posprema loptu u mrežu za 4:3. Svoj prvijenac u dresu Modrih u posljednjem napadu postigao je Damian Kadzior za konačnih 5:3!

Pred Dinamom je sad niz gostovanja, već u srijedu Plavi gostuju u Kupu kod Sloge iz Mravinaca, a iduće nedjelje na Poljudu igraju hrvatski derbi protiv Hajduka.

Strijelci: 1:0 – Lešković (14.), 1:1 – Ajayi (53.), 1:2 – Andrić (55.), 2:2 – Budimir (58-pen), 2:3 – Šunjić autogol (69.), 3:3 – Petković (70.), 4:3 – Petković (83.), 5:3 – Kadzior (90+4.)