I BOBAN IMA SVOG LJUBIMCA: Snažno se angažirao da ga opet dovede na klupu Dinama

Zvonimir Boban službeno će preuzeti funkciju predsjednika Uprave Dinama 1. lipnja, no već se aktivno posvetio pripremama za nove izazove u klubu.

Iako Dinamo trenutno nema novog trenera nakon odlaska Fabija Cannavara, Boban navodno ima svog favorita – Igora Bišćana, bivšeg trenera Dinama i igrača koji je u dva navrata nastupao na Maksimiru.

Prema pisanju 24sata, Boban je snažno angažiran oko dovođenja Bišćana, koji je Dinamo vodio samo četiri mjeseca u 2023. godini, prije nego što je odstupio nakon poraza od AEK-a u kvalifikacijama za Ligu prvaka.

Bišćan je nakon završetka igračke karijere započeo trenerski put 2016. godine u NK Rudešu, kojeg je ekspresno doveo do povijesnog plasmana u Prvu HNL. Njegov fokus na taktiku i disciplinu brzo ga je doveo na klupu Olimpije iz Ljubljane, gdje je 2018. osvojio slovensko prvenstvo i kup, postigavši dvostruku krunu unatoč izazovima i kratkom mandatu.

U listopadu 2018. Bišćan preuzima NK Rijeku, s kojom već u prvoj sezoni osvaja Hrvatski kup, pobijedivši Dinamo u finalu. Tijekom njegovog mandata Rijeka je bila kompetitivna i na europskoj sceni, čime je dodatno učvrstio svoj ugled u trenerskom svijetu.

Od 2020. do 2023. Bišćan vodi U-21 reprezentaciju Hrvatske, s kojom ostvaruje plasman u četvrtfinale Europskog prvenstva U-21 2021. godine. Hrvatska je tada ispala od kasnijih prvaka Španjolske, nakon produžetaka, što je bio vrhunac njegove reprezentativne karijere.

Bobanov dolazak u Dinamo, zajedno s mogućim angažmanom Bišćana, označava početak nove ere kluba u kojoj se planira osvježiti strategija i vratiti momčad na pobjedničke staze.