HRVATSKI KUP: Dinamo u osmini finala – bolji od Orijenta 4:1

Orijent je u Rijeci dočekao Dinamo na Krimeji u utakmici šesnaestine finala hrvatskoga Kupa, a Damir Krznar je stigao s kombiniranim sastavom.

Dinamo je od prve minute visoko stisnuo obranu domaćina i nakon nekoliko prilika u 28. minuti Dinamo vodi 0:1.

Tadejević je pokušao vratio loptu golmanu, pogodio Jurića koji ga je blokirao, lopta je došla do Čopa koji je krenuo sam i rutinski prebacio vratara i postigao prvi gol od povratka u Dinamo.

Odmah na početku drugog poluvremena u 46. minuti Dinamo vodi 0:2..

Odlična akcija u kojoj su Ademi i Leovac odigrali krasan dupli pas, a Leovac je oštrim udarcem s kuta peterca pogodio suprotni kut.

U 56. minuti je 3:0 za Dinamo. Bulat je ubacio iz kornera, Jurić puca glavom, Boglić brani, ali Jurić iz odbijanca prebacuje loptu na drugu nogu i zabija.

Izlaze Ademi i Čop, a u igri su Menalo i Tolić. Potom Baturina ulazi umjesto Gojaka.

Dinamo dominira, ali iz kontre domaćini smanjuju. Švrljuga je ubacio iz slobodnog udarca, a Fatić je ostao sam i glavom zakucao.

U 69. je 1:4. Lijepa akcija Dinama. Jurić je proigrao Menala koji prolazi kroz obranu i odličnim udarcem zabija.

U 74. domaći Jarić je sjajno pucao s nešto više od 20 metara, ali je pogodio stativu.

Orijent je do kraja nešto pokušavao, ali je Dinamo rutinski priveo utakmicu kraju.