HRVATSKA ZAUSTAVILA DANSKU: Golom Pašalića do pobjede u gostima

Reprezentacija Hrvatske igrala je na gostovanju kod Danske u trećem kolu prve skupine Lige nacija.

Podsjećamo, u prva dva susreta Hrvatska je osvojila samo jedan bod (poraz od Austrije i remi s Francuskom). Danska je uzela po tri boda i u Francuskoj i u Austriji.

Danci su krenuli u napad od prve minute i pokazali više želje i energije. U 11. minuti velika prilika za Dansku – Maehle je pobjegao, ali pogodio je vanjsku stranu mreže.

Dvije minute kasnije kontra Hrvatske, opalio je Oršić, ali preko gola. U 20. Andersen je ostao nečuvan u kaznenom prostoru nakon slobodnog udarca, pucao je, ali Brozović izbija u korner. Igra se uglavnom pred našim golom. Sjajno igra Šutalo koji čita mnoge lopte i čisti mnoge opasne situacije. Igra se 36. minuta, a vratar Danske Schmeichel nezaposlen.

U 40. minuti velika pogreška u našoj obrani. Griješi Jakić. Cornelius je odlično opalio s 20-ak metara, ali Livaković se sjajno baca i uspijeva obraniti. Tri minute kasnije Danska gura loptu iza Livakovića, ali nema zgoditka jer je označen prekršaj na Vrsaljku.

U drugom dijelu Dalić je uveo Modrića, Kovačića i Stanišića umjesto Ivanušeca, Jakića i Vrsaljka. U 58. ulazi Vlašić umjesto Oršića. Hrvatska stoji nešto bolje na terenu, ali Danci prijete. Onda u 63. puca Modrić iz daljine, ali lagan posao za Schmeichela.

I u 69. Hrvatska neočekivano vodi. Brozović je ubacio, Kramarić prenio glavom, lopta se od Hojbjerga odbila na peterac, uletio je Pašalić i gurnuo loptu kroz noge Schmeichelu za 0:1.

Velika prilika za Dansku u 82. minuti. Braithwaite kao Messi, bježi našim braničima, snažno puca, ali srećom lopta prolazi tik uz vratnicu. Potom Danci zabijaju, ali je zaleđe.

Sastav Hrvatske: Livaković – Vrsaljko, Erlić, Šutalo, Juranović – Brozović, Jakić – Ivanušec, Pašalić, Oršić – Kramarić

Sastav Danske: Schmeichel – Wass, Andersen, Christensen, Maehle – Hojbjerg, Eriksen, Delaney – Damsgaard – Cornelius, Skov Olsen