HRVATSKA PROTIV ARGENTINE: Na krilima Messija izbacili Nizozemsku na penale

Nizozemska i Argentina igrali su drugu utakmicu četvrtfinala Svjetskog prvenstva u Kataru, a pobjednik se sastaje s Hrvatskom.

Nakon ispitivanja snaga nešto opasnija Argentina, ali bez izrazitih prilika.

Nizozemska dosta povučena želi smiriti utakmicu i tako je bilo do 35. minute kada dolazi majstorija Messija.

Strijelac je Nahuel Molina. Povukao je Messi sjajan napad kroz cijelu obranu Nizozemske, gurnuo loptu za Molinu, koji izbija pred Nopperta i pogađa za vodstvo Argentine 1:0.

U prvoj minuti produžetka opasan centaršut Gakpa, ali je uhvatio to Martinez ispred Akea.

Miran završetak prvog poluvremena i miran ulazak u drugo poluvrijeme.

Potom nekoliko sjajnih poteza Messija, driblinga i dodavanja. U 61. ruše Messija na 20-ak metara po sredini od gola. Messi izvodi slobodnjak, a lopta ide malo iznad rašlji.

Nizozemci bez prave ideje. I onda se Argentina diže na 2_0. U 71. minuti Dumfries je neoprezno srušio Acunu. Dosuđen je kazneni udarac, a siguran s bijele točke bio je Messi.

Kada su svi čekali kraj i pobjedu Argentine u 90 minuta Wout Weghorst je zabio dva gola i odveo Nizozemsku u produžetke

Onda u 83. ipak zabija Nizozemska za 2:1. Strijelac je Wout Weghorst. Berghuis je ubacio, a Weghorst je glavom matirao Martineza.

U 89. prava gužva. Paredes je namjerno napucao loptu na nizozemsku klupu. Došlo je do velikog naguravanja, ali nakon svega žuti karton samo za Paredesa.

Deset je minuta sudačke nadoknade. Nizozemci pokušavaju ubačajima na svoje visoke igrače.

I evo uspjeha u zadnjoj minuti produžetka 2:2. Wout Weghorst je postigao drugi gol! Svi su očekivali udarac Koopmeinersa, a on je podvalio loptu za Weghorsta koji je s igračem na leđima uputio udarac za produžetke!

Produžeci.

Argentina je imala priliku, Tagliafico je primio jedan ubačaj lijepo na prsa, ali su Nizozemci to očistili.

U 101. Timber ulijeće u Messija a ima žuti karton već. Sudac mu oprašta. Argentinci opasniji.

U 114. požutio je Pezzella zbog prekršaja na Gakpu. To je 14. žuti karton na ovoj utakmici, a još ga je dobio i argentinski pomoćnik Walter Samuel.

Minutu kasnije prilika za Argentinu. Martinez prima povratnu loptu na par metara, ali pogodio je ravno u Van Dijka u bloku.

Potom opet Martinez uprilici, ali vratar Noppert odlično brani. U 120. Fernandez pogađa stativu.

Idu penali.

Van Dijk pucao snažno ali brani Martinez. Messi vara vratara i zabija. Martinez opet brani, a Paredes zabija za Argentinu. Koopmeiners je prvi Nizozemac koji je zabio.

Pogađa Montiel. Noppert je otišao u krivu stranu. Weghorst zabija. za Nizozemsku, ali Fernandez promašuje.

Ide Martinez i zabija. Argentina ide dalje.

Nizozemska: Noppert – Timber, Van Dijk, Ake – Dumfries, De Roon, De Jong, Blind – Gakpo – Bergwijn, Depay

Argentina: D. Martinez – Romero, Otamendi, L. Martinez – Molina, De Paul, Mac Allister, Fernandez, Acuna – Alvarez, Messi