HRVATSKA NIJE USPJELA: Samo 1:1 sa Češkom – izjednačio Perišić

Na Euru 2020. hrvatska reprezentacija je tražila prve bodove u Glasgowu protiv Češke, nakon poraza na Wembleyju od Engleske 1:0 na startu natjecanja.

Sudac: Carlos del Cerro Grande (Španjolska).

Česi su krenuli napadački i u prvih 20 minuta bili bolji protivnik i držali loptu čak 62 posto. Najprije Souček tuče glavom nakon kornera s desne strane u 4. minuti, pa Jankto u 12.

Onda u 18. pravi udar Čeha i spašava Livaković. Jankto, Souček i Darida kombinirali. Schick je imao priliku s pet metara, ali na sreću nije dobro zahvatio loptu. U 21. Perišić je ostao sam na desetak metara nakon kornera Modriča, ali puca slabo ravno u vratara.

Onda jedanaesterac za Češku. U 33- minuti je Patrik Schick je ostao ležati krvav u kaznenom prostoru Hrvatske. Lovren ga je udario laktom po licu. VAR i sudac Cerro Grande donijeli su odluku – penal za Češku!

Schick je mirno pucao u donji desni kut i poslao Livakovića u drugu stranu. U 39. Rebić propušta veliku priliku. Sam pred vratarom sa 6-7 metara iskosa puca loše preo gola.

Dalić je u drugom dijelu izvukao Brekala, a uveo Luku Ivanušeca, a Bruno Petković je ušao umjesto Rebića.

Dobar ulazak Hrvatske u drugo poluvrijeme i izjednačenje u 47. minuti. Perišić se sjurio po lijevoj strani i zakucao u suprotni kut Vaclika za 1:1.

U 72. sjajni prodor Gvardiola, koji daje Perižiću a on pronalazi Nikolu Vlašića koji je s 11 metara u padu tukao, ali preko gola. Velika prilika.

U 89 zaprijetio je  Bruno Petković s 5-6 metara, Kalas je to blokirao i izbio u korner.Potom opet Petković.

Hrvatska: Livaković; Vrsaljko, Vida, Lovren, Gvardiol; Modrić, Kovačić; Perišić, Kramarić, Brekalo; Rebić

Češka: Vaclik; Coufal, Čelustka, Kalas, Boril; Holeš, Souček; Masopust, Darida, Jankto, Schick