HRVATSKA NA FINAL FOURU LIGE NACIJA: Velika pobjeda nad Austrijom u Beču 3:1

Reprezentacija Hrvatske igrala je na stadionu Ernst Happel protiv Austrije, s kojom igra utakmicu 6. kola skupine 1 elitne grupe Lige nacija.

Hrvatska je povela već u 6. minuti. Livaković je ispucao daleko, lopta je nakon nekoliko dodavanja stigla do Vlašića. On je uposlio Modrića koji je uz Alabu probio Lindnera za 1:0.

No veselje nije dugo trajalo. Dvije minute kasnije Austrija se vraća nakon pogreške Stanišića.

Strijelac je Baumgartner, na ubačaj Sabitzera. Išla je provjera VAR-a, ali nije bilo zaleđa.

U 16. sam se ozlijedio Brozović, aumjesto njega ušao je Majer.

U 23. sjajna prilika za Austriju. Alaba šalje do Baumgartnera koji se oslobodio našeg stoperskog para i oštro pucao tik uz Livakovićevu desnu vratnicu.

Od 30. minute Danska izrazito bolja, naša igra kao da ne postoji. Uz to Danska vodi protiv Francuske 2:0 i ako želimo dalje moramo pobijediti.

U 43. Livaković spašava siguran gol. Kovačić je izgubio loptu na sredini terena, Gregoritsch je dao za Arnautovića koji je išao sam prema LIvakoviću, pucao sjajno, ali Livaković brani.

U 59. žuti karton za Dejana Lovrena koji je igrao rukom u živom zidu.

U 62. Budimir je napustio u igru, a ušao je Livaja. Iz igre ide i Barišić, na terenu je Sosa.

U 65. opet spašava sjajnom obranom Livaković. Wöber je uputio odličnu loptu u šesnaesterac u kojem je Gregoritsch bio visok u skoku i odličan u udarcu glavom. Ali spašava parada Livakovića.

U 69.  Hrvatska vodi 2:1, pogađaMarko Livaja, nakon ubačaja Perišića.

U 73. je 3:1. Odličan ubačaj Lovre Majera i sjajan pogodak glavom Dejana Lovrena.