HRVATSKA IZJEDNAČILA: Čilić je u sjajnoj igri dobio Francuza Pouillea

marin čilić, wimbledon 2016,

Nakon prvog dana polufinalnog dvoboja Davis Cup reprezentacija Hrvatske i Francuske, u dvorani Krešimira Ćosića u Zadru, rezultat je 1-1.

Richard Gasquet je u prvom meču svladao Bornu Ćorića sa 6-2, 7-6 (5), 6-1, a izjednačio je Marin Čilić pobjedom nad Lucasom Pouilleom 6-1, 7-6 (4), 2-6, 6-2.

Nakon dva sata i 55 minuta Čilić je došao do pobjede uz gubitak jednog seta. Bilo je malo i neizvjesnosti, ali Čilić je pronašao sebe i otvorio četvrti set vodstvom 3-0.

Mirno je priveo dvoboj kraju za svoju 20. pobjedu u pojedinačnim Davis Cup dvobojima.

U subotnjem dvoboju parova Željko Krajan je odredio Ivana Dodiga i Marina Draganju.

Međutim, izvjesno je da će se Dodigu pridružiti Marin Čilić.

Važan bod Francuskoj pokušati će donijeti Nicolas Mahut i Pierre-Hugues Herbert.