HRVATSKA BOLJA OD TUNISA: O putu na OI u Tokio odlučuju drugi

Hrvatska rukometna reprezentacija u Montpellieru protiv Tunisa igrala je posljednju i vrlo važnu utakmicu kvalifikacijskog turnira za Igre u Tokiju.

Pobjeda je bila nužna ako Hrvatska želi u Tokio, ali problem je da ne ovisimo samo o sebi, jer da bi se plasirala na Igre Hrvatska mora pobijediti Tunis, a onda i čekati rasplet utakmice između Francuske i Portugala.

Hrvatska se mučila s Tunisom. Uz malo golova u 18. minuti Tunis vodi 8:7, nakon što smo kratko mi vodili. Naši love, ali kada izjednače, Tunis opet povede. Potom naši dižu tempo i u seriji dižu na 12:9 pet minuta prije kraja poluvremena. Na poluvremenu vodimo 14:13.

Onda odlično otvaranje drugog dijela i 17:13, najveće naše vodstvo. Dva puta pogađa Mandić.  U 37, minuti je 20:15. Mandić postiže šesti gol za 22:15. Duvnjak golčinom diže na 23:17. Opet Mandić za sedm svojih golova i sedam razlike za Hrvatsku. – 24:17.

No naši ne mogu bez drame. Pet minuta prije kraja 27:24. No, dvije minute do kraja imamo 30:25. Na kraju pobjeda s 30:27.