HAJDUK SE SPASIO POTOPA: Villarreal i bez najjače postave dobio sa 4:2

Hajduk je za plasman u Konferencijsku ligu igrao u gostima kod španjolskog Villarreala, prošlogodišnji polufinalista Lige prvaka, koji nije startao s najjačom postavom.

Valja reći kako Villarreal nije igrao u najjačem sastavu. Na klupi su ostali standardni vratar Rulli, stoperi Torres i Albiol, veznjak Parejo i krilni napadač Pino. Foyth i Capoue nisu konkurirali za nastup.

Utakmica je tek počela, jaka kontra Hajduka i šok za Villarreal. Biuk pogađa za 0:1. Livaja je povukao, gurnuo loptu prema golu, jedan igrač Villarreala ju je dirao i lopta je došla do Biuka koji pogađa iz čiste situacije. Bila je to 2. minuta. U 13. je požutio Livaja. Nakon što nije dobro prihvatio loptu, ljut je napravio prekršaj na Baeni.

Veselje je za Hajduk potrajalo do 15. minute. kada pogađa Morales. Sjurio se po desnoj strani, nitko nije išao na njega, pucao oštro, lopta je dirala Borevkovića i Kalinić je bio nemoćan – 1:1.

Za četiri minute već je bilo 2:1 za domaćine. Ubačaj Villarreala iz slobodnjaka, a Livaja skreće loptu glavom i zabija autogol.

U 34. nezaustavljivi Chukwueze riješio se svojih čuvara, ubacio je za Moralesa, koji nije najbolje zahvatio loptu glavom pa je otišla pored gola. Ali dvije minute kasnije Morales sve popravlja. Opet mu je Chukwueze dodao u prostor, a Morales je brži od Hajdukove obrane i opet je svladao Kalinića. Bilo je to 3:1.

A onda u prvoj minuti sudačke nadoknade Villarreal vodi 4:1. Strijelac je Gerard Moreno. Nakon kornera Hajduka, hitra kontra. Morales je nesebično dao do Morena, koji nije imao težak zadatak gurnuti loptu pored Kalinića.

U nstavku odmah prilika za Moralesa koji s ruba šesnaesterca puca pokraj gola. U 54. puca Baeno s 18 metar silovito, ali ravno u Kalinića.

U 60. minuti trener Villarreala mijenja – ulaze Lo Celso, Pau Torres, Parejo i Kiko, a izlaze Moreno, Pedraza, Morlanes i Mandi. I odmah je Lo Celso pucao prema Kaliniću, koji brani. U 65. lijepo puca Baena, ali se lopta od obrane odbija u korner. Hajduk je nemoćan.  Lovrencsics i Mlakar mijenjaju Mikanovića i Sahitija u 70. minuti. U 73. zadnja promjena Emeryja. Jackson je ušao umjesto dvostrukog strijelca Moralesa.

U 75. Kalinić je zaustavio pokušaj Chukwuezea. Dvije minute kasnije Cuenca spušta loptu za Mandija, a on zamalo propušta glavom postići peti zgoditak.

Deset minuta prije kraja kod Hajduka ulaze Kalinić i Fossati, a izlaze Livaja i Elez, I odmah je nastradao Kalinić. Mandi ga je pogodio laktom u glavu, dosta je tu krvi. Dobio je Mandi žuti karton. Dosuđen je kazneni udarac. Kalinić je izašao krvav. Fossati zabija iz kaznenog udarca za 4:2. Bila je to 85. minuta. Hajduk je potom stisnuo, pokušao je Krovinović, ali ništa.