HAJDUK POTOPLJEN U MAKSIMIRU: Uraganski Dinamo utrpao im 4 komada

Dinamo i Hajduk na Maksimiru su igrali veliki derbi 23. kola SuperSport HNL-a pred 14.000 gledatelja a sudio je Dario Bel iz Osijeka.

U 5. minuti velika prilika za Dinamo. Petković je sjajno proigrao Ivanušeca koji ulazi u šesnaesterac iskosa, ali puca ravno u Sentića.

Dinamo je krenuo furiozno i u 8. minuti vodi 1:0. Perić sjajno centrira, a Ademi spretniji i bolji od Ferra i Lovrencsica prima loptu i iz okreta sa pet, šest metara pogađa za vodstvo.

u 10. minuti je 2:0. Sjajno je držao loptu Petković, navukao trojicu, daje Ademiju koji servira loptu do Baturine koji zabija iznad Sentića. Pogađa gornji desni kut.

Pola je prvog dijela, Dinamo i dalje udara tempo, Hajduku ništa ne polazi za nogom. U 28. sjajan napad Dinama, poigravao se Petković s obranom Hajduka, ali na kraju Ivanušec puca malo pokraj gola.

Sjajna igra Dinama, Hajduka nema nigdje i u 38. je već 3:0.

Fantastično igra Dinamo. Baturina povukao kontru i onda fantastičnom loptom nalazi Ivanušeca koji je pričekao, prebario trojicu igrača Hajduka i krasno od stative pogodio drugi kut.

Koliko je Dinamo bio bolji u prvom poluvremenu svjedoči i podatak kako su gosti imali posjed lopet od samo 24 posto.

U svlačionici su ostali Livaja, Lovrencsics i Capan, a ušli Mlakar, Mikanović i Grgić.

U 50.minuti vrlo sumnjiva situacija. Ljubičić je pao u šesnaestercu u kontaktu s Ferrom, Bel je odmahnuo rukom, a VAR odlučio da nema penala.

Dinamo se poigrava s Hajdukom koji ne može ni preko centra. Minuta je 60. I kazna za Hajduk stiže. U 63. je 4:0. Baturina i Petković brzo su izveli aut, Petković je fantastično vidio Ivanušeca koji se sjurio i  raspalio u prve rašlje za 4:0.

U 68. Benrahou mijenja Anella kod Hajduka. Kod Dinama izlaze Špikić, Ivanušec i Petković, a ulaze Menalo, Drmić i Rukavina.

U 72. prvi pravi napad Hajduka, prilika, pucao je Fossati, ali sjajno brani Livaković.

U 82. izlaze Mišić i Perić, a ulaze Bulat i debitant Mauro Perković. Kod Hajduka Brajković mijenja Krovinovića.

Dinamo i daljke niže akcije. Sjajna partija igrača Ante Čačića. Hajduk bez ideje, energije, čak i želje.