HAJDUK POTONUO NA POLJUDU: Sjajna Rijeka pobijedila 4:0

Hajduk je u jadranskom derbiju dočekao Rijeku na Poljudu u 17. kolu HNL-a pred 13.600 gledatelja.

Hajduk je krenuo žetoko i nakon nekoliko poluprilika u 21. minuti prava opsada gola Rijeke. Najprije Edouk gađa vratnicu, a odbijenu loptu prihvaća Jjradi koji opet pogađa okvir gola.

Nakon toga Rijeka se budu i opasno napada. u 24. pogreška Svatoka, koji je dao gostujućem Čolaku, on izlazi sam pred vratara Hajduka Ljubića, koji sjajno brani. Minutu kasnije debitant Hajduka Radić čisti ispred Franka. Onda je u 28. opet u prilici Čolak, puca, ali blokira Svatok.

Rijeka sve bolja, stalno napada i u 44. minuti 0:1. Odlični Čolak opalio je s 15-ak metara, Ljubić je odbio, obrana Hajduka zaspala, a Acosty uletio i zabio za vodstvo Rijeke.

U nastavku Hajduk nešto pokušava, ali Rijeka uspješno drži vodstvo. Hajduk je izveo tri kornera, ali bez većih problema za Rijeku. Onda iznenada prilika za Hajduk, više solo akcija. U 59. minuti Jradi je opalio s 20 metara, prizemno u sami desni kut, ali Prskalo sjajno brani.

rijeka

U 62. minuti kapetan Rijeke mogao je zapečatiti pobjedu Rijeke. U brzoj kontri Andrijašević je pronašao posve samog Gorgona a on je iz voleja pucao nekontrolirano debelo iznad gola. Burić pokušava s izmjenama, pa u momčadi Hajduka u 63. minuti izlaze Nejašmić i Svatok, a ušli su Teklić i Jakoliš. Hajduk pokušava doći do gola.

U 72. Rožman zatvara utakmicu. Izlazi Acosty, ulazi Raspopović. U 75. dobra prilika za Hajduk. Hamza je ubacio, a Jairo u padu pucao glavom pokraj lijeve vratnice. A onda u jeku napada Hajduka u 82. minuti 0:2. Gol je zabio Raspopović nakon katastrofalne greške Hamze koji je pokušavao dodavati glavom. Raspopović je to presjekao, sjurio se prema vratima i sjajnim udarcem s 15 metara zakucao za 0:2.

I onda kada je Hajduk pokušao barem postići počasni zgoditak, munjevita akcija rijeke i u 88. minuti Gorgon pogađa za 0:3. A onda u padu Hajduka Halilović u sudačkoj nadoknadi zabija i četvrti gol za Rijeku.

Hajduk je ispraćen zvižducima, a Burić hitro odjurio s igrališta.